Ništa od srpsko-ruskog okršaja – Kecmanović izgubio od kvalifikanta u Moskvi

© AFP 2023 / TIM NWACHUKWUSrpski teniser Miomir Kecmanović
Srpski teniser Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2021
Miomir Kecmanović, 71. teniser sveta, poražen je od Jegora Gerasimova (6:3, 1:6, 6:4) na startu turnira u Moskvi.
Kecmanović, koji ima 22 godine, nastavio je sa lošim partijama u ovoj sezoni. Srpski igrač nije prošao dalje od drugog kola već šest meseci, tačnije od turnira u Beogradu, a u Moskvi nije uspeo ni to.
Tako u drugoj rundi nećemo gledati srpsko-ruski okršaj, pošto Gerasimova sada očekuje duel sa Aslanom Karacevom.
Na startu turnira sastao se sa momkom koji je putem kvalifikacije obezbedio učešće u Moskvi i nije se dobro proveo.
© AP Photo / Michel EulerMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2021
Miomir Kecmanović
Gerasimov je bolje otvorio meč, brejkom u četvrtom gemu došao je do prednosti koju je uspešno zadržao do kraja seta – 6:3.
Ovo je trgnulo srpskog tenisera, te smo u drugom setu gledali potpuno drugačiji scenario u odnosu na prvi set. Rezultatom 6:1 izjednačio je u setovima i usledio je odlučujući.
Međutim, Belorus je bolje započeo treći set, pa je posle desetak minuta igre na semaforu bilo 0:3.
Miša je uspeo da se vrati, oduzme servis protivniku i dođe do egala, ali u trenutku kada je trebalo da odservira za 5:5, koncentracija mu je naglo pala i Gerasimov je napravio novi brejk koji mu je doneo pobedu.
Na turniru u Moskvi učestvuju još dvojica srpskih tenisera, Laslo Đere se sastaje sa Žilom Simonom, dok Filipa Krajinovića u drugom kolu očekuje Pedro Martines.