Zvezda furioznom igrom u završnici slomila otpor Cedevite!

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićNikola Kalinić i Melvin Edžim – detalj sa utakmice Crvena zvezda - Cedevita Olimpija
Nikola Kalinić i Melvin Edžim – detalj sa utakmice Crvena zvezda - Cedevita Olimpija - Sputnik Srbija, 1920, 17.10.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju 79:64 u četvrtom kolu ABA lige. Izabranici Dejana Radonjića ostvarili su treću pobedu u regionalnom takmičenju, dok su gosti iz Ljubljane pretrpeli drugi poraz.
Aktuelni šampion Srbije i ABA lige ostvario je jako važnu pobedu, pošto je savladan direktan konkurent za vrh Jadrana.
Takođe, trijumf je jako važan zbog samopouzdanja jer se crveno-beli nalaze u paklenom ritmu i svaka pobeda je nagrada za veliki trud koji ulažu.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Luka Mitrović i Ostin Holins sa po 13 poena, Ivanović je dodao 12, Kalinić 11, a Kuzmić deset poena.
Kod Cedevite bolji od ostalih bio je Jaka Blažič sa 16 poena.
Crveno-beli duel su prelomili u četvrtoj četvrtini, pošto su ovaj period igre dobili sa 23:9.
Ipak, Zvezda nije najbolje otvorila utakmicu, što je verovatno posledica jakog ritma pošto je prethodne nedelje odigrala dva meča u Evroligi.
Cedevita je bolje krenula, u jednom trenutku je imala i dvocifrenu prednost, te je kontrola meča bila na strani gostiju iz Ljubljane.
Na pet minuta do kraja poluvremena Zvezda je zaostajala petnaest poena (22:37), ali je neverovatnom serijom uspela da preokrene.
Seriju je pokrenuo Nejt Volters, nastavio je Ostin Holins, a Nikola Kalinić je sa dve trojke vratio crveno-bele u egal (35:38).
Tu nije bio kraj serije, pošto su Kalinić i Holins u poslednjem minutu vezali pet poena, pa je Zvezda imala +1 na petnaestominutnoj pauzi (40:39).
U trećoj deonici nastavljena je velika borba. Cedevita je uglavnom bila u minimalnoj prednosti, ali je Zvezda bila ta koja je ponovo imala minimalnu prednost pred poslednjih deset minuta igre.
Nikola Ivanović pogodio je trojku za 56:55 i sa tim rezultatom ušlo se u četvrtu deonicu.
Poslednja četvrtina protekla je u dominaciji jedne ekipe – Zvezde. Domaćin je zaigrao sjajnu odbranu, uz to je i napad funkcionisao, te je otpor gostiju slomljen sredinom deonice.
Zvezda je još jednom pokazala visok nivo koncentracije u završnici i zasluženo je upisala pobedu.
Američki novinar šokirao: Jokić nije najbolji centar na svetu /video/
Miljenik „grobara“ odbrusio novinaru:„Molim vas, nemojte to da radite...“
Italijan zapalio crno-beli fitilj, da li će bomba eksplodirati?