Detalj sa utakmice CSKA – Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda ostavila srce u Rusiji, ali je moskovski gigant bio preveliki zalogaj

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da prvi put u istoriji pobede CSKA u Moskvi, pošto je ruski gigant ostvario trijumf rezultatom 78:76 u četvrtom kolu Evrolige.
CSKA je pobedom došao do tri pobede u četiri kola Evrolige, dok Zvezda sada ima učinak od 2-2.
Ovo je bila osma pobeda u isto toliko mečeva za CSKA protiv crveno-belih na domaćem terenu.
Izabranici Dejana Radonjića su vodili tokom većeg dela meča, igrali sjajno i dali sve od sebe protiv moćnog ruskog tima, ali su na kraju posustali kada je to bilo najbitnije, u četvrtoj četvrtini.
Zvezdu sada očekuje veoma bitan duel u ABA ligi, pošto za samo dva dana, u nedelju od 21.00, gostuju Cedevita Olimpiji u Ljubljani.
Zvezda je dobro počela duel i iskoristila nedostatak Šengelije i Milutinova u reketu, što se najviše osetilo u igri Kuzmića.
Ipak, ofanzivne skokove koje nisu uhvatili visoki igrači jesu bekovi, što je bio najveći problem za crveno-bele u prvom poluvremenu.
Igrali se u malim serijama tokom celog prvog poluvremena, a blaga prednost je išla Zvezdi, koja možda nije igrala toliko briljantno u odbrani kao u nekim prethodnim utakmicama, ali je to nadoknadila u napadu.
U jednom trenutku je ofanziva utihnula, ali je to razdrmao Kalinić u završnici prvog poluvremena, pa se na pauzu otišlo u potpunom egalu – 42:42.
Zvezda je na krilima izuzetnog Kuzmića dobro otvorila treću četvrtinu i brzo došla do +5, ali je momentalno usledio odgovor izabranika Dimitrisa Itudisa.
Krajem treće deonice viđen je veliki broj promašaja, a bitnu trojku iz mnogo teške pozicije pogodio je Šved, pa je nerešeno bilo i pred poslednjih deset minuta.
Najveći pad u defanzivi gosti iz Beograda osetili su na startu poslednjeg kvartala, kada je CSKA uspeo da se odlepi čak na +7.
Ipak, na oko četiri minuta do kraja Kalinić je imao nekoliko sjajnih reakcija na obe strane, da bi zatim Volters ukrao loptu na izvođenju auta posle sjajnog zakucavanja Kuzmića i doneo prednost Zvezdi.
To nije poljuljalo samopouzdanje košarkaša CSKA, koji su se momentalno konsolidovali, iskoristili lošije napade gostiju, ponvo poveli i priveli meč kraju.
Najbolji strelac Zvezdinog tima bio je Volters sa 16 poena, uz tri asistencije. Kuzmić je imao 14 poena i sedam skokova, Kalinić je ubacio 11, dok su po deset imali Ivanović i Dobrić.
Na drugoj strani je Klajburn dominirao sa 18 poena. Šved je imao 16, uz pet asistencija, Fohman 12, a Bolomboj 11 poena.
Utakmicu ste moglo da pratite uživo uz Sputnjik, a pratili smo i balkanski klasik između Partizana i Cibone.
Detalj sa utakmice Cibona – Partizan u ABA ligi - Sputnik Srbija, 1920, 15.10.2021
Partizan oscilirao, pa na kraju razbio Cibonu u „balkanskom klasiku“ /video/
20:52 15.10.2021
Kraj
Zvezda se borila do samog kraja, ali je CSKA pobedio. Na kraju i neverovatna situacija, pošto je nakon koša Ivanovića domaćin izgubio loptu, a onda je Kalinić sa pola terena uz zvuk sirene dao trojku.
Na kraju samo minus dva, 78:76.
20:48 15.10.2021
40' CSKA ima sve u svojim rukama
Kalinić i Kuzmić nisu uspeli da pogode, pa u poslednji minut ulazimo sa +7 za CSKA, koji ima i napad.
20:47 15.10.2021
39' Loš napad Zvezde
Nije Zvezda mogla apsolutno ništa u napadu, a onda koš Lundberga bez ikakvih problema.
78:71
20:44 15.10.2021
38' CSKA se ponovo odlepio
Imala je Zvezda prilike, mogla je da vodi u ovom trenutku, ali posle trojke Šveda Moskovljani idu na +5.
76:71 na 2.17 do kraja
20:41 15.10.2021
36' Ludnica u Moskvi!
Posle tajm-auta Kalinić otima loptu protivniku, a kontru finišira Volters. Klajburn konačno promašuje iz jedne voema teške pozicije, a onda promašaj Kalinića popravlja Kuzmić iz drugog plana atraktivnim zakucavanjem!
Potpuni haos! Dok su kamere gledale Kuzmića, Volters je presekao loptu na autu i postigao nove poene!
Na oko četiri minuta do kraja je 71:71!
20:38 15.10.2021
Pobeda Partizana u Zagrebu
20:37 15.10.2021
34' Ništa nije gotovo
Klajburn opet pogađa nemoguć šut, a onda Zvezda ne koristi napad... Ipak, sledi greška Fohmana, a onda Kalinić ubacuje trojku iz mesta, pa Itudis traži tajm-aut.
69:65
20:36 15.10.2021
33' Mnogo bitna trojka Voltersa
Čak i kada Zvezda odigra dobru odbranu, CSKA poentira. To rade za +8, ali stiže mnogo bitna trojka Voltersa.
67:62
20:32 15.10.2021
32' Zvezda nema odgovor
Rapsodija Moskovljana na startu četvrte četvrtine. Pukla je Zvezdina odbrana, a ideje u napadu nema.
Tajm-aut Radonjić, 65:59
20:24 15.10.2021
Kraj 3. četvrtine – 57:57!
Zvezda nije realizovala kontru, a zapisnički sto u Moskvi je zaspao, pa se dugo gledao snimak zbog problema sa vremenom.
Utakmica je nastavljena i Ivanović nije pogodio trojku, a poslednji napad u trećoj deonici završen je nemogućim pogotkom Šveda za tri poena.
20:18 15.10.2021
Partizan uvećao prednost
Crno-beli su dobili treću četvrtinu sa tri razlike, pa sada vode 57:50.
20:17 15.10.2021
28' Dosta promašaja na obe strane
Bitan je bio ovaj napad Zvezde i mnogo je značila trojka Ivanovićeva za njegov osmi poen. Mitrović je požurio i dobio blokadu od Klajburna, ali to nije iskoristio Lundberg, koji je iz daleka jedva pogodio obruč.
Kalinić nije iskoristio šansu da uveća prednost, ali je "ciglu" na koš bacio i Klajburn,.
Ostaje 51:55!
20:14 15.10.2021
26' CSKA iskoristio lošiju defanzivu Zvezde
Smekšala je Zvezdina odbrana, Holins nije pogodio otvorenu trojku, pa je CSKA to iskoristio da se približi na samo poen zaostatka, najviše zahvaljujući raspoloženom Bolomboju.
20:09 15.10.2021
24' Zvezda povećala prednost
I šesti poen u drugom poluvremenu za goste postiže Kuzmić, koji ima 12 poena bez promašaja iz igre (6/6)! Zvezda sjajno izgleda defanzivno u prvih nekoliko minuta nastavka, dok u napadu Volters razbija Šveda i poentira na obruču.
Seriju prekida Bolomboj posle odličnog prodora Lundberga, što je prvi koš iz igre CSKA u trećoj deonici. Na isteku četvrtog minuta Holins gubi loptu.
45:50
20:06 15.10.2021
22' Sjajni Kuzmić
Kuzmić nastavlja da dominira i u drugom poluvremenu i pravi seriju od 4:0, dok Fohman na drugoj strani ne pogađa otvorene trojke.
Holins ne pogađa trojku, pa ostaje 42:46
20:04 15.10.2021
Počelo je drugo poluvreme
19:49 15.10.2021
Kraj 2. četvrtine – potpuni egal u Moskvi!
Volters daje dvojku i Itudis traži tajm-aut, posle kojeg sledi trojka Klajburna za 40:39, što je prvo vođstvo domaćina posle dugo vremena.
Ni Dobrić ni Davidovac ne pogađaju trojke u istom napadu, Bolomboj promašuje poludistancu, ali se Volters zaleće u kontri.
Dobrić udara bananu Bolomboju, ali Šved hvata ofanzivni skok i poentira, da bi u poslednjem napadu prvog poluvremena Volters pogodio trojku uz dosta sreće!
42:42!
19:47 15.10.2021
Poluvreme u Zagrebu: Partizan vodi
Crno-beli posle 20 minuta igre imaju prednost od 41:37, ali je bilo i dosta ubedljivije, čak +14.
Međutim, usledila je serija Cibone od 10:0!
Najbolji kod domaćina je Ledej sa 12 poena, Panter ima osam, a Avramović šest. Na drugoj strani po devet su ubacili Prkačin i Gnjidić.
19:44 15.10.2021
18' Kalinić razdrmao Zvezdin napad
Mrtvilo u Zvezdinim napadima prekida Kalinić koji u ranom napadu pogađa trojku. Fohman uzvraća iz step-beka, ali Kalinić ponovo dominira u napadu, ovog puta prodorom uz faul, ali ne pogađa dodatno bacanje.
35:37
19:39 15.10.2021
16' Kuzmić najbolji igrač
Kuzmić nastavlja da igra izuzetno dobro na obe strane parketa i verovatno je najbolji igrač Zvezde večeras. Seriju Zvezde prekida Lundberg sa linije penala.