U Laktašima ništa novo – Igokea bacila Zvezdu na kolena

© Foto : ABA liga/Dragana StjepanovićKošarkaši Crvene zvezde u Podgorici
Košarkaši Crvene zvezde u Podgorici - Sputnik Srbija, 1920, 10.10.2021
Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u trećem kolu ABA lige od Igokee u Laktašima rezultatom 75:68 (21:14,23:8, 10:22, 24:21)
Ekipa Dejana Radonjića loše je ušla u utakmicu iako je tim u izuzetno dobroj formi. Igokea je krenula sigurnije, ofanzivnije i rano došla do plus osam (14:6).
Zvezda je u ovu utakmicu došla kao ekipa koja ima sjajnu odbranu, ali domaći tim tokom prve četvrtine relativno je lako uspevao da probije taj zid.
Boegradski tim tokom čitave prve deonice davao je poene isključivo iz reketa, nije bilo poena sa distance, ali ni poludistance.
Ništa se nije menjalo ni u drugoj četvrtini. Igokea je pored odličnog napada igrala i dobru odbranu.
Antabia Voler i Markel Starks dali su po deset poena za domaći tim, čime su preuzeli odgovornost za rezultatsku prednost.
Aktuelni šampioni ABA lige od deset pokušaja ukupno za poluvreme nisu uspeli da pogodne nijednu trojku. Igra je delovala neorganizovano, a Igokea to koristila još dominantnije u drugoj četvrtini.
Konačno je treću deonicu Zvezda preko Nikole Kalinića pogodila šut za tri poena, ali nije ni na trenutak to prikočilo Igokeu.
Uspeo je Kalinić da motiviše saigrače koji su vezali dve dobre odbrane. Zvezda je sa minus 22 poena razlike da smanjila na 47:31.
Beogradski tim agresivnije se postavio u defanzivi, a Marko Simonović pogodio je novi šut sa distance i dodatno smanjio razliku.
U trećoj deonici Zvezda je pokazala dominaciju, prednost domaćih je bila smanjena na deset poena 54:44.
Nesportski faul Igokee mogao je Zvezdi da donese još manju razliku na startu poslednje deonice ali nakon što je Luka Mitrović pogodio jedno bacanje, napad nije realizovan, što su domaći odmah kaznili novim poenima.
Ipak, Mitrović je ponovo bio taj koji je aktuelnog šampiona vratio u igru i dao nadu za neverovatan preokret.
Sa 22 poena razlike Zvezda je spustila na samo četiri na šest minuta do kraja utakmice!
Domaći tim imao je sreće, jer je Starks potpuno hladnokrvno kao da njegov tim ima nedostižnu prednost šutirao iz velike daljine i pogodio trojku.
To je dalo samopouzdanja Igokei da se vrati u ritam, a bivši igrač Zvezde Aleksa Radanov se potpuno razigrao i vezao nekoliko sjajnih asistencija.
Iako je Kalinić novom majstorskom trojkom hteo da stavi do znanja da nije kraj, prednost Igokee na dva minuta pred kraj utakmice bila je dvocifrena.
Nakon pobede protiv Budućnost u regionalnoj ligi, i Makabija u Evroligi, Crvena zvezda izgubila je od Igokee treći uzastopni put u Laktašima rezultatom 75:68.
Najefikasniji igrač na utakmici bio je Nikola Kalinić sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije.
Igrač utakmice bio je Aleksa Radanov koji je pored 12 poena imao čak sedam asistencija i tri skoka.
Igokea ostaje neporažena posle prva tri kola regionalne lige.