Furiozan početak Srpkinja u kvalifikacijama za EP

© Foto : Rukometni savez SrbijeRukometašice Srbije
Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 06.10.2021
Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je Tursku rezultatom 36:27 u prvom meču drugog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Srpkinje su opravdale ulogu velikog favorita i rutinski došle do prve pobede u Grupi 6.
Od prvog do poslednjeg sekunda je Srbija bila u vođstvu, a prednost je već posle prvih nekoliko minuta iznosila 6:1.
Turkinje nisu imale nikakvu šansu, a u prvoj polovini drugog poluvremena viđeno je i prvih +10, nakon čega su naše rukometašice samo privele posao kraju.
Najbolja na meču bila je Jovana Stoiljković sa sedam golova. Željka Nikolić je postigla pet, dok su po četiri imale Anđela Janjušević i Marija Petrović.
Na drugoj strani AsliIškit je imala šest golova, ali iz čak 14 pokušaja.
U drugom kolu Grupe 6, iz koje će samo prvoplasirani otići na Evropsko prvenstvo, Srbija 10. oktobra gostuje Islandu.
Rukomet - Sputnik Srbija, 1920, 26.09.2021
Rusija žestoko odgovorila na skandal: „Nisam mogao da verujem, prodali su svoju domovinu!“
Francuske rukometašice slave zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju - Sputnik Srbija, 1920, 08.08.2021