Bogdanović solidan, Bjelica debitovao, a tata Jokić odmarao

© AP Photo / Darron CummingsSrpski košarkaš Bogdan Bogdanović
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 05.10.2021
U noći između ponedeljka i utorka odigrano je čak devet pripremnih utakmica NBA lige, a Majami je deklasirao Atlantu rezultatom 125:99 čije je boje branio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović koji je bio solidan. Nikola Jokić nije izlazio na parket u tesnom porazu Denvera od Los Anđeles Klipersa –103:102.
Košarkaši Atlante su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan rival u dvoboju sa Majamijem, s obzirom na to da su Hitsi na poluvreme otišli s dvocifrenom razlikom od 16 poena.
Srpski as Bogdan Bogdanović bio je raspoložen za igru, ubacio je 10 poena, imao skok i tri asistencije, dok je Majami do trijumfa predvodio Tajler Hero sa 26 poena, a imao je podršku od Adebaja i Strusa koji su ubacili po 14 poena.
Što se tiče Denvera, u čijoj postavi se očekivano nije našao prošlosezonski MVP Nikola Jokić jer je nedavno postao otac te mu je trener Meloun dozvolio još malo da odmori, Nagetsi su izgubili tesno od Klipersa.
Tim iz Los Anđelesa je dobio prvu četvrtinu rezultatom 30:24, ali se na odmor otišlo sa svega plus tri za Kliperse.
Ipak, u nastavku su Nagetsi koje je sa 23 poena i sedam skokova predvodio Majkl Porter poraženi sa pola koša, rezultatom 103:102.
Od srpskih košarkaša na parketu su osim Bogdanovića, bili još Nemanja Bjelica i Aleksej Pokuševski.
Pokuševski je ubacio 11 poena i imao četiri skoka, dve ukradene lopte i asistenciju u porazu Oklahome od Šarlota rezultatom 113:97.
Nemanja Bjelica debitovao je za Golden Stejt u trijumfu nad Portlandom 121:107, postigao je šest poena, imao isto toliko asistencija uz četiri skoka za 18 minuta provedenih u igru.