Dejan Davidovac i Luka Mitrović - Sputnik Srbija

Mitrović briljirao – Zvezda furioznom igrom u završnici pobedila Budućnost!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16) u derbiju drugog kola ABA lige.
Izabranici Dejana Radonjića otpor protivnika slomili su početkom četvrte četvrtine kada su serijom 13:0 preuzeli vođstvo koje do kraja nisu ispuštali.
Najbolji u redovima crveno-belih bio je Luka Mitrović (17 poena, sedam skokova) koji je sâm nosio Zvezdu u trećoj četvrtini postigavši svih osam poena za klub sa Malog Kalemegdana.
U četvrtoj deonici priključili su mu se Kalinić, Volters, Kuzmić i Dobrić, te je aktuelni šampion regiona i Srbije upisao zasluženu pobedu.
Očekivala se tvrda utakmica, na malo poena sa jakim odbrana i od starta se igralo u takvom ritmu.
Poeni su se teško postizali, a Zvezda je bila ta koja je za nijansu češće uspevala u nameri da provuče loptu kroz obruč protivnika.
Raspoložen je bio Kuzmić, pratio ga je i Davidovac, te su crveno-beli imali pet poena prednosti posle deset minuta – 19:14.
U istom ritmu nastavilo se u drugoj deonici. Zvezda je ponovo bila ta koja je kontrolisala tempo, pa je tako i prednost rasla.
U dva navrata bilo je +10, u završnici i +11, ali Budućnost je uspela da iskoristi mali pad koncentracije protivnika i da smanji zaostatak na -8 pred petnaestominutu pauzu (37:29).
Treća četvrtina bila je najgora za srpskog košarkaša u ovoj sezoni. Ništa nije funkcionisalo u igri Zvezde, a poene je postizao samo Luka Mitrović.
Crveno-beli ovaj period izgubili su sa 18:8 i pred četvrtu četvrtinu momentum je bio na strani gostiju.
Ipak, Zvezda je pokazala karakter u poslednjoj deonici i serijom 13:0 otvorila je ovaj period. Tu je utakmica i rešena.
Budućnost nije imala snage da se ponovo vrati iz dvocifrenog zaostatka i pobeda je otišla u ruke ekipe Dejana Radonjića.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mitrović sa 19 poena i sedam skokova, dok su Kalinić i Kuzmić postigli 13.
Kod Budućnosti bolji od ostalih bio je Sili sa 19 poena, dok je Rid ubacio 15, a Micov 11.
22:53 04.10.2021
40' – 71:63 – pobeda Zvezde!
22:47 04.10.2021
39' – 66:59 – Zvezda ima veliku prednost
Smanjila je Budućnost, ali to je i dalje velika prednost crveno-belih. Atić i Rid su propustili šansu da još više umanje zaostatak.
Nezgodan pad Lazarevića posle ofanzivnog skoka. Na sreću, sve je u redu.
Dobrić je pogodio jedno od dva bacanja, 66:56. Sili smanjuje na -7.
22:41 04.10.2021
37' – 65:52 – trojka Dobrića!
Jako važan koš Zvezde! Rid je zatim napravio faul u napadu i domaćin se nalazi pred pobedom.
22:39 04.10.2021
36' – 62:52 – Zvezda održava prednost
Micov je smanjio na -10, a Kuzmić je vratio +12, 62:50.
Zatim Kobs pogađa oba bacanja, 62:52.
22:36 04.10.2021
35' – 60:48– Kuzmić poentira na obruču
Sjajna asistencija Voltersa.
Sili je smanjio zaostatak, a zatim Kalinić poentira, 60:48.
22:33 04.10.2021
34' – 56:47 – raste prednost Zvezde!
Kalinić krade loptu i polaže je u koš! Tajm-aut Džikić.
Zvezda je odigrala dobru odbranu, ali je požurila i lopta pripada gostima.
22:30 04.10.2021
33' – 54:47 – furiozan početak Zvezde
Trojka i Nejta Voltersa!
Di Džej Sili nije uspeo da poentira. Na drugoj strani Ivanović je promašio trojku.
22:28 04.10.2021
32' – 51:47 – trojka Kalinića!
Poentira srpski košarkaš. Zoran Nikolić pravi faul u napadu, greška za greškom Budućnosti.
22:26 04.10.2021
31' – 48:47 – sjajni Luka Mitrović
Poentira uz faul na startu poslednje četvrtine.
Nova izgubljena lopta gostiju na početku četvrte četvrtine.
22:24 04.10.2021
30' – 45:47 – kraj treće četvrtine
Zvezda je postigla osam poena u ovom periodu igre i svih osam je ubacio Luka Mitrović...
22:22 04.10.2021
Zvezdina četvrtina u jednom napadu
22:20 04.10.2021
29' – 45:46 – Mitrović drži Zvezdu
Svih osam poena Zvezde u trećoj četvrtini postigao je krilni centar. Kobs je promašio flouter, a zatim je Simonović izgubio loptu.
22:14 04.10.2021
28' – 43:46 – vođstvo Budućnosti
Micov je pogodio trojku, a zatim Kalinić nije uspeo da poentira pod košem Budućnosti.
Micov sada pogađa i dva bacanja, 41:46.
Mitrović je ofanzivnim skokom obezbedio novi napad, a pošto je fauliran i dva slobodna bacanja – 43:46.
22:11 04.10.2021
26' – 41:40 – Zvezda prekida prazan hod
Volters asistira za Mitrovića, 39:40.
Dobra odbrana Zvezde, ali greši Kalinić.
Novi poeni za Mitrovića, levim polu-horogom.
22:09 04.10.2021
25' – 37:40 – nova izgubljena lopta domaćina
Mitrović je napravio faul u napadu dok je postavljao blok.
Sili asistira za Rida, 37:40.
Volters je promašio otvoren šut. Zvezda pet minuta bez koša.
22:06 04.10.2021
24' – 37:38 – traje serija Budućnosti
Ponovo je poentirao Di Džej Sili.
Ivanoviću je izašla lopta iz koša, a zatim Sili ponovo pogađa, 37:38.
22:04 04.10.2021
23' – 37:34 – Zvezda se muči
Ivanović je promašio otvoren šut, baš kao i Dejan Davidovac.
Davidovac je došao do lopte u napadu, ali crveno-beli nisu uspeli da poentiraju iz dodatnog poseda.
22:02 04.10.2021
22' – 37:34 – gosti bolje otvorili 3/4
Budućnost posle ofanzivnog skoka dolazi do novog napada. Ipak, Vili Rid je napravio grešku u koracima.
Dobrić je promašio šut od tablu, a zatim Sili pogađa trojku, 37:34.
22:00 04.10.2021
21' – 37:31 – počela je treća četvrtina!
Zvezda gubi loptu. Kuridža poentira preko Lazarevića, 37:31. Još jedna izgubljena lopta crveno-belih. Lazarević je napravio grešku u koracima.
21:47 04.10.2021