Obradovićev Partizan ponovo slavio u Hrvatskoj

© Foto : Ivica Cavka / Split/Ilija CavkaPartizan Split
Partizan Split - Sputnik Srbija, 1920, 30.09.2021
Košarkaši Partizana savladali su ekipu Splita rezultatom 69:59 u drugom kolu ABA lige.
Nakon pobede u prvom kolu ABA lige, košarkaši Partizana vezali su i drugi trijumf takođe na gostovanju u Hrvatskoj, ovoga puta Splitu.
Tokom prve četvrtine izabranici Željka Obradovića igrali su sigurno i na startu napravili razliku od pet poena.
Dominantan je bio Kevin Panter koji je pogodio uz faul i tako dao šansu da Partizan uveća prednost koja je već tokom prve deonice igre bila dvocifrena – 13:3.
Karlo Žganec i Mateo Kedžo vratili su Split u igre posle nekoliko neprecizonsti u napadima crno-belih pa su na kraju četvrtine smanjili razliku – 17:15.
Kapiten Partizana Rade Zagorac otvorio je drugu četvrtinu novim poenima za svoj tim, a ispratio ga je mladi Slovenac Gregor Glas trojkom.
Tokom cele druge deonice crno-beli igrali su dominantno, gosti su potpuno stali u odbrani. Partizan je stekao prednost od plus 16 poena.
Na pauzu je tim Željka Obradovića predvođen poenima Zeka Ledeja otišao sa rezultatom – 38:24.
Najviše što je domaćin mogao da uradi tokom treće deonice bilo je da umanji prednost na deset poena, Partizan je igrao konstantno, Alen Smailagić bio je razigran i u ovoj utakmici i pokazao da je važno pojačanje za beogradski tim.
Tokom poslednje deonice igre, Split je prekinuo seriju promašaja sa distance, a Toni Perković je bio glavni junak koji je postigao čak tri trojke.
Dva minuta ored kraj utakmice domaćini su spustili prednost gostiju na deset poena razlike, ali Kevin Panter bio je tu u ključnim trenucima kao i na prethodnom gostovanju u Hrvatskoj.
Tačku na utakmicu drugog kola ABA lige stavio je trećom trojkom Amerikanac Zek Ledej koji je sa 15 poena, deset skokova i četiri asistencije bio najefikasniji u timu crno-belih.
U Hrvatskoj ekipi najviše je doprineo Toni Perković sa 17 poena, tri skoka i dve asistencije.