Obradović se nervirao, Partizan posle drame utišao Zadar

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaSrpski trener Željko Obradović
Srpski trener Željko Obradović - Sputnik Srbija, 1920, 27.09.2021
Košarkaši Partizana uspeli su posle dramatične završnice da pobede ekipu Zadra u gostima u prvom kolu ABA lige rezultatom 73:78.
Ekipe Partizana i Zadra jednakim snagama su ušle u utakmicu, nakon čega je prvu prednost sa četiri vezana poena naparavio jedan od najzvučnijih novajlija u crno-belom dresu, Kevin Panter.
Košarkaše Zadra nije remetila razigranost Pantera, pa su na kraju prve četvrtine uspeli da dođu do vođstva, ali je rezultat poravnao Uroš Trifunović21:21.
Tim Željka Obradovića sigurnije je ušao u drugu deonicu igre, a kapiten Rade Zagorac otvorio je četvrtinu trojkom.
Novim pogotkom za tri poena, Aleksa Avramović doveo je beogradski tim do dvocifrene prednosti, ali na pauzu je Partizan otišao sa osam poena razlike – 34:42.
Drugo poluvreme odlično je otvorio mladi Alen Smailagić, međutim ubrzo je zaradio i četvrtu ličnu grešku zbog čega je morao na klupu.
Panter nije igrao na nivou na kom je počeo utakmicu pa su usledili promašaji Partizana, a greške su se nizale i na strani Zadra.
U trećoj četvrtini iako su crno-beli delovali nesigurno, Uroš Trifunović napravio je jedan od lepših poteza na utakmici.
Oba tima delovala su neorganizovano na parketu – 54:60.
Poslednja deonica igra počela je agresivno sa obe strane. Obradović je rizikovao i uveo Smailagića u igru, nakon čega mladi Alen pravi i petu ličnu grešku!
Košarkaš Zadra, Domagoj Vuković, potpuno je rezultatski vratio svoj tim u igru i pravio probleme Partizanu.
Četiri minuta pre isteka vremena rezultat je bio nerešen 69:69, a onda je još jedan novajlija, Zek Ledej iz neverovatne pozicije postigao poen.
Neverovatna drama viđena je tokom završnice meča u Hrvatskoj, ali je Kevin Panter preuzeo inicijativu i postigao ključne poene.
Partizan je sezonu počeo pobedom u gostima posle rezultata 73:78.
Najefikasniji u crno-belom timu bio je Dalas Mur sa 14 poena i jednim skokom, dok je u hrvatskom timu, ali i na utakmici najbolji učinak imao Domagoj Vuković koji je upisao 16 poena, sedam skokova i jednu asistenciju.