Odjeci skandala u Mostaru – Vranješ kao „noćna mora“, cipela u glavu i pokušaj ubistva /video/

© Foto : Skrinšot / Jutjub / Mostar DroneStadion Veleža
Stadion Veleža - Sputnik Srbija, 1920, 23.09.2021
Nezapamćeni skandal dogodio se u utakmici Premijer lige Bosne i Hercegovine između mostarskog Veleža i banjalučkog Borca – duel je prekinut u 82. minutu, domaći navijači su upali na teren s namerom da napadnu glavnog arbitra i rivalske igrače.
Navijači su bili besni zbog suđenja Sabrije Topalovića, tražili su penal u 28. minutu koji nisu dobili, a posle gola Stojana Vranješa za 2:0 prekinuli su meč.
Vranješ je bio glavna meta napada, postigao je dva gola i samo zahvaljujući fudbalerima Veleža, koji su napravili živi zid, ostao je bez povreda.
„Vaša noćna mora“, prokomentarisao je Vranješ posle utakmice.
Takve sreće nije bio Jovo Lukić, njegov saigrač.
„Pobegao sam sa terena, krenuo sam u tunel i tada sam dobio cipelu u glavu“, naveo je Lukić.
Sudiju Topalovića navijači Mostara su „jurili“, sustigli su ga i zapalili njegov automobil.
„Zamislite da ljudi nisu uspeli da pobegnu iz zapaljenog automobila? Čuo sam da im je ubačena baklja u auto... Izgoreli bi da nisu izleteli. Nemam reči. To je pokušaj ubistva“, naveo je bivši fudbalski sudija Ognjen Valjić.
Topalović je uspeo da pobegne i javio se za „Dnevni avaz“.
„Ne smem ništa da komentarišem“, kratko je rekao Topalović.
Ishod svega je suspenzija stadiona „Rođeni“, smeštenog u mostarskom naselju Vrapčići, i registracija utakmice rezultatom 3:0 za Borac, s obzirom na to da fudbaleri Veleža nisu hteli da se vrate na teren, a klub je uz novčanu kaznu izgubio i tri boda.
Predsednik Veleža Šemsudin Hasić je dobio kaznu dvogodišnje zabrane obavljanja funkcija u fudbalu.
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 22.09.2021
Navijačko bezumlje u BiH: Trenera jurili motkom, sudiji zapalili automobil /video/