Bajern je od Barselone napravio „Osasunu“, a Bohum je „izvukao loto“

© AP Photo / Matthias BalkRobert Levandovski
Robert Levandovski - Sputnik Srbija, 1920, 18.09.2021
Bajern iz Minhena ne prestaje da fascinira fudbalski svet, u kojem surovo deli lekcije. Kako u Evropi, tako i Bundesligi. Poslednji je moć Bavaraca na svojoj koži osetio Bohum u petom kolu nemačkog šampionata, koji je sa Alijanc arene ispraćen sa sedam golova u mreži – 7:0 (4:0).
Bajern se igra fudbala dvaput nedeljno. Prvo utorkom ili sredom u Ligi šamiona, a onda vikendom u Bundesligi.
Prosto je neverovatno s kakvom lakoćom Robert Levandovski, Tomas Miler, Jošua Kimih i ostali razoružavaju protivničke odbrane i čine ih nemoćnim.
Barselona je pala bez ispaljenog metka na Kamp nouu sredinom nedelje (0:3). Bajern je s druge strane imao sve, nije dozvolio Kataloncima, koji su nekada bili strah i trepet, da šutnu Nojeru u okvir gola.
Bila je to igra „mačke i miša“, praktično je Bajern od Barselone napravio „Osasunu“.
Tako jednostavno izgleda kada Barselona igra protiv tima iz Pamplone u prvenstvu, a sada je tim Ronalda Kumana doživeo takvu sudbinu.
I šta onda protiv jedne takve savršene „bavarske mašinerije“ može da traži Bohum? Jasno je. Ništa!
Bohum je stigao u Minhen da primi što manje golova, a na kraju je njegova mreža bila napunjena do vrha - 7:0.
Već na poluvremenu slutilo je na katastrofu pošto je rezultat na semaforu Alijanc arene bio 4:0.
Rivala je načeo Liroj Sane u 17. minutu, da bi Kimih deset minuta kasnije duplirao prednost.
Već u 32. minutu Serž Gnabri je pogodio za 3:0, a do poluvremena je Lampropulos pogodio sopstvenu mrežu.
Jasno je da zabava ne može da prođe bez „ubice“ protivničkih golmana - Roberta Levandovskog, koji je Barseloni dao dva gola, a sada se u strelce upisao u 61. minutu.
Do kraja su još pogađali Kimih i Čupo Motan za surovih 7:0. Bajern je posle pet odigranih kola u Bundesligi na čelu tabele sa 13 bodova, uz gol-razliku 20:4.
Robert Levandovski sa sedam golova je vodeći na listi strelaca, a prati ga Erling Holand koji je postigao dva manje, ali ima i utakmicu manje.