Futsal – srpski igrači na Svetskom prvenstvu - Sputnik Srbija

Žestok otpor Srbije svetskom šampionu – protiv Amerike za osminu finala

Futsaleri Srbije poraženi su od Argentine 4:2 u drugom kolu Svetskog prvenstva u Litvaniji.
Reprezentativci Srbije odigrali su odličan meč protiv aktuelnih svetskih šampiona, ali na delu smo još jednom videli razliku između dobrih i onih vrhunskih selekcija.
Futsaleri Srbije posle dva odigrana meča imaju dva poraza, od Irana i sada Argentine, međutim, pokazali su zavidan kvalitet i protiv Amerike će biti favoriti.
Srpski igrači eventualnom pobedom protiv SAD biće u igri za plasman u nokaut fazu kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.
Naši fudbaleri bili su raspoloženi na startu, igrao se ravnopravan fudbal i prvi su uspeli da dođu do prednosti. U osmom minutu Rakić se odlično snašao i uspeo je da provuče loptu pored Sarmijenta.
Nastavilo se u jakom ritmu i samo minut kasnije Argentina je uspela da izjednači tako što je Aksentijević postigao autogol.
Srpski futsaleri nisu klonuli duhom i već u 10. minutu videli smo novo vođstvo. Lazarević je postigao lep gol i „Orlovi“ su poveli 2:1.
Međutim, nikad kraja ludila u prvom poluvremenu. Za manje od 60 sekundi aktuelni svetski šampioni uspeli su da preokrenu.
U 11. minutu Brandi je poravnao rezultat, a nekoliko sekundi kasnije pogodio je Vaporaki.
Gol Brandija.
A, zatim i Vaporakija.
Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao, te je Argentina imala gol prednosti na 15-minutnoj pauzi.
U drugom poluvremenu nije bilo ni blizu uzbudljivo kao u prvom. Posle greške Ramića, Argentina je uspela da povede 4:2 i zatim je iskusno „zatvorila“ utakmicu.
Srbija je u završnici utakmica imala šansu da smanji zaostatak i unese dramu, ali je Aleksić prebacio gol iz dobre pozicije.
Srbija naredni meč igra u ponedeljak protiv Amerike (19.00), dok se Argentina istog dana sastaje sa Iranom.
20:49 17.09.2021
Kraj...
Poraz Srbije od Argentine.
20:41 17.09.2021
37' – 2:4 – velika šansa za Aleksića!
20:39 17.09.2021
36' – 2:4 – Lazarević nije uspeo
Pokušao je da prevari rivala, ali nije uspeo i lopta pripada Argentincima.
20:31 17.09.2021
32' – 2:4 – opao tempo meča
20:25 17.09.2021
29' – 2:4 – Argentina održava prednost
Dobra igra naših fudbalera, ali Argentinci rutinski održavaju prednost.
20:19 17.09.2021
26' – 2:4 – šanse za Petrova i Rakića
U oba navrata Sarmijento je sjajno reagovao.
20:12 17.09.2021
24' – 2:4 – gol Argentine
Boruto je strelac.
20:09 17.09.2021
23' – 2:3 – odbrana Aksentijevića
Rutinska odbrana golmana Srbije.
20:07 17.09.2021
21' – 2:3 – počelo je drugo poluvreme!
19:51 17.09.2021
20' – 2:3 – kraj prvog poluvremena!
19:49 17.09.2021
19' – 2:3 – Petrov preko gola
Solidna akcija Srbije, ali falila je realizacija.
19:48 17.09.2021
18' – 2:3 – udarac Tomića pored gola
Dobra šansa za Srbiju.
19:47 17.09.2021
18' – 2:3 – požrtvovana igra Srbije
Napadaju Argentinci, ali se naši fudbaleri odlično drže.
19:40 17.09.2021
15' – 2:3 – nova odbrana Aksentijevića
19:38 17.09.2021
14' – 2:3 – dobra odbrana Aksentijevića
Sprečeno je novo vođstvo Argentine.
19:29 17.09.2021
11' – 2:3 – preokret Argentinaca za manje od minut
11' – 2:2 – Argentina ponovo poravnala rezultat
Gol je postigao Brandi.
19:25 17.09.2021
10' – 2:1 – spektakl!
Srbija ponovo vodi! Strelac je Lazarević!
19:24 17.09.2021
9' – 1:1 – sreća za Argentince
Izjednačili su...
19:16 17.09.2021
8' – 1:0 – vodi Srbija!