Spektakl smo čekali, spektakl smo i dobili! /foto, video/

© AP Photo / Angel FernandezDetalj sa utakmice Lige šampiona
Detalj sa utakmice Lige šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 14.09.2021
Četiri penala, jedan crveni karton i gol Kristijana Ronalda – za svega 45 minuta nove sezone Lige šampiona, a potom i gol u nadoknadi vremena za poraz Mančester junajteda od Jang Bojsa!
Na spektakularan način je startovala nova sezona elitnog evropskog klupskog takmičenja, utakmicama između Sevilje i Salcburga, odnosno Jang Bojsa i Mančester junajteda.
Neverovatan je bio način na koji je završen duel u Švajcarskoj, Junajted je izgubio sa 2:1 golom u 95. minutu, ali vratimo se na početak...
Stadion Ramon Sančes Pishuan u Sevilji je bio poprište nestvarnog duela – gosti iz Austrije su dobili čak tri penala u prvom poluvremenu, a domaći jedan.
Salcburg je promašio dva, a za Sevilju je precizan bio Ivan Rakitić, što je bio i konačan rezultat – 1:1.
Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Švajcarskoj – ekipa Jang Bojsa je videla koliko se Kristijanu Ronaldu igra fudbal, pošto je sjajni Portugalac za svega 13 minuta postigao pogodak.
Junajted je ostao bez jednog igrača, Aron Van Bisaka je dobio direktan crveni karton zbog pogibeljnog starta u 35. minutu.
Junajtedu nije pomogao Ronaldo, Jang Bojsi su izjednačili u 66. minutu, pola sata kasnije su napravili preokret drugim golom i ostvarili veliku pobedu.
U drugom poluvremenu na terenu su se našli i srpski fudbaleri.
Miralem Sulejmani je se na terenu našao od 83. minuta za domaći tim, dok je Nemanja Matić igrao od 72. minuta za Junajted.