Futsal reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija

Hrabra Srbija pala zbog „žute minute!“

Reprezentacija Srbije u futsalu poražena je od Irana rezultatom 3:2 na startu Svetskog prvenstva u Litvaniji.
Srpski futsaleri su ostavili odličan utisak, nadjačali su renomiranog rivala, ali su platili danak momentima dekoncentracije na samom startu.
Srbija je dva gola primila u četvrtom minutu, sa svega 20 sekundi razlike, a jedini je upisala u 18. minutu preko Miloša Stojkovića.
Trajali su napadi Srbije gotovo 20 minuta, ali je u 37. primila i treći, što je bila nedostižna razlika, iako je Dragan Tomić u narednom napadu zatresao mrežu rivala.
Srbija će u grupnoj fazi igrati još sa ekipama Argentine, u petak od 19.00, a potom sledi i duel protiv Sjedinjenih Američkih Država.
Bojažljiv start duela za srpski tim je značio i katastrofu u četvrtom minutu kada je Iran uspeo da postigne dva gola.
Grešili su srpski igrači u postavci, ostavljali su slobodne rivale, a oni su, kao veliki favoriti, to spremno koristili.
U kobnom četvrtom minutu mrežu Srbije je načeo Hamid Ahmani koji je ostao usamljen u središnjem delu igrališta odakle je raspalio po lopti i topovskim udarcem matirao Miodraga Aksentijevića.
Srpski igrači se još nisu ni postavili, usledio je korner iz koga je kao pobednik izašao Farhad Fahim, pametnim udarcem je samo skrenuo loptu u mrežu svega 20 sekundi posle prvog gola.
Vremenom je Srbije sticala samopouzdanje, bilo je jasno da se nema šta čekati i da je neophodno ući u dalji tok meča punom snagom.
Rezultat je stigao u 18. minutu, iako je prethodno Srbija imala igrača više zbog crvenog kartona za Ahmadija.
Velike zasluge za loše napade Srbije imao je golman Irana Alireza Samimi, branio je šta je mogao i šta nije, ali ne i udarac Miloša Stojkovića, posle kornera.
Drugo poluvreme je proteklo u inicijativi Srbije, polako se uvlačila nervoza u redove srpskog tima, ali su nastavljeni napadi.
Ipak, neiskorišćene prilike Iran je kaznio preko sjajnog Ahmada Esmailpura u 37. minutu, ali je već 60 sekundi kasnije Samimija savladao Dragan Tomić i smanjio na 3:2.
Srbija je u finiš ušla sa otvorenim kartama, bez golmana, ali to nije urodilo plodom pa je Svetsko prvenstvo započeto porazom.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport:
18:50 14.09.2021
40' – Kraj! Poraz Srbije!
Srpski tim je ostavio odličan utisak, ali je platio danak jeftinim golovima u prvom poluvremenu.
Konačan rezultat, 3:2 za Iran.
18:47 14.09.2021
40' – Crveni karton za Rajčevića!
Izgubila je Srbija loptu, Rajčević je morao da zaustavi rivala i to je uradio na nesportski način.
Crveni karton za iskusnog futsalera na 19 sekundi do kraja.
Srbija gubi 3:2.
18:45 14.09.2021
39' – Srbija igra bez golmana!
U napadu je umesto Aksentijevića u igri Kocić, presing je konstantan.
Hrabra igra Srbije, juri se remi!
18:42 14.09.2021
38' – Gol za Srbiju! Tomić!
Fenomenalno se otvorio Tomić, izgradio je poziciju pored trojice rivala i zatresao mrežu!
Srbija smanjuje na 3:2!
18:38 14.09.2021
37' – Gol za Iran!
Neverovatno! U jeku napada Srbije Esmailpur je uspeo da se otvori, pronađe prazan prostor i prevari Rajčevića i Aksentijevića.
Srbija gubi 3:1.
18:34 14.09.2021
35' – Nervoza!
Srpski tim igra odlično, ali se vide znaci nervoze na pet minuta do kraja utakmice.
Lopta ide, ali jednostavno neće u gol!
18:29 14.09.2021
33' – Lazarević!
Sjajno je šutirao srpski ofanzivac, lopta je nažalost otišla tik pored stative.
Srbija i dalje gubi 2:1.
18:25 14.09.2021
31' – Rakić!
Brutalan udarac Rakića sa velike distance, ali je Samimi odbranio paradom.
18:24 14.09.2021
30' – Stojković!
Kakva šansa za Srbiju posle kornera koji je zamalo mogao da bude autogol!
Kocić je ubacio loptu u kazneni prostor, tu je bio Stojković, ali je lopta otišla preko gola.
18:22 14.09.2021
29' – Šteta!
Kako je izleteo Petrov u kontranapad, sjajno se zatrčao ka levom boku, šutirao je levom nogom, ali je i taj udarac odbranjen.
18:21 14.09.2021
28' – Zamalo!
Kocić se našao u golmanskom prostoru, lopta je padala, ali on nije uspeo da je zahvati kako je hteo.
18:19 14.09.2021
28' – Lazarević...
Čudan napad Srbije je okončan prilikom za udarac, ali je Lazarević ponovo blokiran.
Podsetimo, Srbija gubi sa 2:1.
18:17 14.09.2021
27' – Sreća za Srbiju!
Ramić je izgubio loptu gde nije smeo, Oladgobad je krenuo u atak, ali je srpski igrač uspeo da se vrati i oteža šut.
Usledio je novi atak, Šadžari je poslao loptu pored stative...
18:15 14.09.2021
26' – Topovski udarac Rakića!
Zapretio je srpski reprezentativac sa distance, lopta je otišla tik iznad prečke.
18:14 14.09.2021
26' – Odličan Kocić!
Sevnula je kontra Srbije posle dugih minuta odbrane, Kocić je šutirao sa levog krila i izborio korner.
18:13 14.09.2021
25' – Žuti karton za Kocića
Nije mogao drugačije srpski futsaler da zaustavi Esmejlpura i za prekršaj je kažnjen žutim kartonom.
18:11 14.09.2021
25' – Drama!
Korner Irana se pretvorio u karambol, udarac je iznenadio Aksentijevića, ali je uspeo da sačuva koncentraciju i odbrani gol.
18:09 14.09.2021
23' – Pritisak Irana
Ne mogu srpski igrači da sačuvaju loptu, Aksentijević je dva puta morao da je izbaci u aut.
18:07 14.09.2021
22' – Nasrtaj na Aksentijevića!
Srpski golman je bio bliži lopti, Iranac je insistirao na tome da stigne i nagazio je Aksentijevića po ruci.
Nije bilo kazne...
18:05 14.09.2021
21' – Srbija napada!
Rajčević je imao sjajan udarac na startu drugog poluvremena, pritisak Srbije traje.