Zvezda razbila Panatinaikos – brine povreda Vajta

© Foto : KK Crvena zvezdaEron Vajt – KK Crvena zvezda
Eron Vajt – KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 11.09.2021
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos 83:55 na pripremnoj utakmici u okviru Magenta sport kupa koji se igra u Minhenu.
Crveno-beli odigrali su fenomenalno drugo poluvreme, a posebno su se istakli u trećoj četvrtini koju su dobili neverovatnih 32:8.
Ipak, rezultat je u prijateljskim utakmicama u drugom planu i sigurno da bi trener Dejan Radonjić bio srećniji sa porazom, a da mu se Eron Vajt nije povredio krajem treće deonice.
Još nije poznata povreda krilnog centra Zvezde, ali pored nastradale arkade, držao se za šaku, te postoji bojaznost da se radi o povredi ručnog zgloba.
Sačekaćemo saopštenje Zvezde koja će se u narednim satima/danima oglasiti i reći koji je stepen povrede.
Aktuelni šampion Srbije i ABA lige odigrao je solidno prvo poluvreme, ekipa iz Atine uglavnom se nalazila u prednosti, a Zvezda je držala priključak.
Na poluvreme otišlo se sa tri poena prednosti Panatinaikosa, a najefikasniji u timu Dejana Radonjića bio je Vajt sa sedam poena, dok je Kalinić postigao pet.
Zatim je usledila pomenuta treća četvrtina u kojoj je rešeno pitanje pobednika. Zvezda je ovaj period odigrala na vrhunskom nivou na oba kraja terena i do kraja je rutinski održavala prednost.
Crveno-bele u finalu Magenta sport kupa očekuje bolji iz duela Virtus Bolonja Bajern Minhen.
Vujošević: Zvezda je napravila ratnički tim, Petrušev je pogrešio
Biće bure na Jadranu: Zvezda dočekuje Split, Partizan u Zadru