Ferstapen novom pobedom preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu!

© AP Photo / Christian BrunaMaks Ferstapen po osvajanju Velike nagrade Austrije
Maks Ferstapen po osvajanju Velike nagrade Austrije - Sputnik Srbija, 1920, 05.09.2021
Maks Ferstapen, vozač Red Bula, pobednik je Velike nagrade Holandije – četrnaeste trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1.
Ferstapen je na domaćem terenu pobedio vozače Mercedesa – Luisa Hamiltona i Valterija Botasa – i sa novih 25 bodova preuzeo je vođstvo u generalnom plasmanu.
Maks je pre trke koja je vožena na stazi Zandvort imao tri boda manje od aktuelnog šampiona Hamiltona i kako je u Holandiji osvojio šest bodova više, sada ima +3 u ukupnom poretku.
Drugo mesto u Holandiji zauzeo je upravo Britanac, dok je treći bio njegov kolega Botas.
U završnici trke viđen je neshvatljiv potez Botasa jer je odvezao najbrži krug i tako je timskom kolegi oduzeo bod jer je poznato da se za najbrži krug dobija dodatni poen.
Da Finac nije to uradio, Hamilton bi uzeo taj bod i imao bi dva poena zaostatka, a sada je na -3. Možda to trenutno ne predstavlja veliku razliku, ali na kraju će svaki bod biti važan.
Kada je reč o ukupnom plasmanu u Holandiji, četvrto mesto zauzeo je Pjer Gasli, peti je Šarl Lekler, šesto mesto pripalo je Fernandu Alonsu, sedmo Karlosu Saincu, dok su prvih deset kompletirali Serhio Peres, Esteban Okon i Lando Noris.