Rikardo i Lazar Marković, fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija

Partizanu dva minuta dovoljna za pobedu i evropsku jesen!

Fudbaleri Partizana savladali su Santa Klaru rezultatom 2:0 na domaćem terenu i plasirali se u grupnu fazu Lige konferencija.
Partizan je uspeo da nadoknadi zaostatak od 2:1 protiv Santa Klare iz prvog meča i obezbedi evropsku jesen.
Izabranici Aleksandra Stanojevića su oba gola postigli u prvom poluvremenu, a strelci su bili Rikardo iz penala u 25. i Saničanin u 27. minutu.
Protivnike u inauguralnoj sezoni trećeg po rangu evropskog klupskog takmičenja crno-beli će saznati na žrebu koji je na programu u petak, 27. avgusta.
Utakmica je počela burno, pošto je već u trećem minutu viđen gol, ali i poništen.
Suma je fenomenalno probio odbranu protivnika, loše šutirao, a lopta se odbila do Jovića koji je bio u ofsajdu.
Crno-beli su nastavili da imaju inicijativu, ali nisu uspevali da stvore prilike, sve do 24. minuta.
Tada je brzonogi Suma iskoristio jako lošu reakciju Vilanueve, koji ga je oborio u kaznenom prostoru za penal.
Loptu je na belu tačku stavio Rikardo i pogodio za 1:0.
Samo dva minuta kasnije golman Santa Klare je ponovo kapitulirao, a ovog puta je samo on bio kriv za to.
Posle kornera Jojića lopta mu je išla pravo u ruke, ali ju je on praktično promašio, pa je Saničaninu preostalo da je samo smesti u praznu mrežu – za 2:0.
U međuvremenu se povredio Suma kojeg je zamenio Natho, a Portugalci su najbolju šansu imali u 35. minutu, kada je Popović odbrani slobodan udarac Linkolna.
Do kraja poluvremena je vicešampion Srbije uspeo da mirno sačuva prednost i sa lepom zalihom ode na petnaestominutnu pauzu.
Već dva minuta nakon početka drugog poluvremena Partizan je mogao i do trećeg gola, ali je Rikardu nedostajalo nekoliko centimetara u skoku da loptu glavom skrene u mrežu protivnika.
Novu veliku priliku vicešampion Srbije imao je u 58. minutu, kada je Saničanin sjajno skočio, ali loše šutirao sa oko šest metara od gola.
Santa Klara je kako je meč odmicao preuzimala inicijativu, ali ostajala potpuno bezidejna, uz nedostatak snage.
Partizan je kontrolisao napade protivnika i izgledao kao ekipa koja je mnogo spremnija za napornu završnicu, a to se pogotovo moglo videti u poslednjoj fazi napada Portugalaca.
Crno-beli su vrlo lako mogli i do 3:0, ali je na kraju sve završeno dovoljnom pobedom srpskog kluba, koji će u sezoni 2021/22 igrati u Ligi konferencija.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz blog Sputnjik sporta.
22:57 26.08.2021
Kraj!
Pobeda Partizana od 2:0 i plasman u grupnu fazu Lige konferencija!
22:54 26.08.2021
95' Loši pokušaji Santa Klare
Pokušavaju Portugalci, trude se, ali im jednostavno ne ide.
22:49 26.08.2021
8 minuta nadoknade!
22:45 26.08.2021
87' Nova odlična prilika odlazi u nepovrat
Savršen centaršut Miljkovića, ali nedovoljno dobar udarac glavom Pantića...
22:44 26.08.2021
85' Još jedna izmena Stanojevića
Ulazi Šćekić, van terena je Jojić
22:39 26.08.2021
80' Sjajna prilika za crno-bele!
Odlična akcija Partizana i na kraju udarac Holendera, ali savršeno postavljen je bio Pereira, pa ostaje 2:0.
22:36 26.08.2021
79' Dobra igra Partizana
Čuvaju posed, sprečavaju napade Santa Klare dobrim reakcijama, a izgledaju i fizički spremnije za završnicu.
22:33 26.08.2021
74' Menja Stanojević
Na terenu su Holender i Pantić, a izlaze Marković i Jović.
22:32 26.08.2021
73' Dobra prilika za Santa Klaru
Našao se u sjajnoj poziciji Rui Košta, ali se okliznuo prilikom udarca.
22:29 26.08.2021
Da li ste pratili i Zvezdu?
Fudbaleri FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 26.08.2021
Zvezda u grupnoj fazi Lige Evrope!
22:28 26.08.2021
69' Sukob u Humskoj
Dok je Alano napuštao teren, desio se neki verbalni sukob. U sve se uključio Lazar Marković, koji je ušao u žustru raspravu sa fudbalerom Santa Klare.
Deluje da Alano optužuje nekog za nešto, ali trenutno nije jasno šta se tačno desilo.
22:24 26.08.2021
65' Zatišje pred buru?
Partizan je imao slobodnjak iz solidne pozicije, ali dobar centaršut nije iskorišćen. U ovim trenucima imamo dosta faulova od strane fudbalera Santa Klare.
22:17 26.08.2021
59' Odlična prilika za Saničanina
Sjajan skok Partizanovog defanzivca. Uspeo je da nadvisi celu postavu Santa Klare, udari loptu glavom sa oko šest metara od gola, ali - neprecizno.
22:14 26.08.2021
55' Napadi na obe strane
Šut Zdjelara sa velike udaljenosti odlazi preko gola. Napadaju i Portugalci, ali loše centriraju.
22:06 26.08.2021
47' Zamalo gol!
Rikardu je nekoliko centimetara nedostajalo da loptu glavom skrene u mrežu. Ponovo mnogo problema za nespretne defanzivce Santa Klare.
22:04 26.08.2021
Počelo je drugo poluvreme
21:48 26.08.2021
Kraj 1. poluvremena
Partizan – Santa Klara 2:0 (Rikardo 24p, Saničanin 27)
21:46 26.08.2021
Još dva minuta...
21:44 26.08.2021
43' Čeka se poluvreme, crno-beli se brane
Santa Klara posle drugog primljenog gola igra dosta ofanzivnije, ali Partizan se dobro brani i protivniku ne dopušta da dođe u priliku da im probije zadnju liniju.
21:35 26.08.2021
35' Odlična odbrana Popovića!
Šutirao je Linkoln iz slobodnog udarca sa oko 25 metara od gola, ali je pravovremeno krenuo na loptu Popović i skrenuo je u korner.