Fudbaleri FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda u grupnoj fazi Lige Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope pobedom u dvomeču protiv Kluža ukupnim rezultatom 6:1.
Aktuelni šampion Srbije petu sezonu zaredom igraće u grupnoj fazi evropskog takmičenja, što je još jedna potvrda kontinuiteta u Ljutice Bogdana.
Izabranici Dejana Stankovića u revanš utakmici u Rumuniji pobedili su 2:1 i kako su u prvom susretu slavil i 4:0, sa ubedljivih 6:1 prošli su u grupu drugog po rangu evropskog klupskog takmičenja.
Golove za crveno-bele na stadionu „Dr. Konstantin Radulesku“ postigli su Aleksandar Katai i Milan Pavkov, dok je jedini strelac za domaćina bio Debeljuh u 34. minutu.
Utakmica je odlično počela za Zvezdu pošto je Degenek oboren u kaznenom prostoru Kluža i arbitar Majkl Oliver pokazao je na belu tačku.
Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai i bez problema je pogodio sa bele tačke.
U nastavku poluvremena igralo se u nešto sporijem ritmu, što je više odgovaralo Zvezdi jer je ukupno vodila 5:0 i Kluž je to iskoristio da izjednači.
Rodić je loše reagovao, u srcu šesnaesterca nalazio se Debeljuh i pogodio je za 1:1. Igrao se 34. minut kada je rumunski predstavnik izjednačio.
Do poluvremena nije bilo promene na semaforu, te se na pauzu otišlo sa ne rešenim rezultatom.
U nastavku utakmice šampion Srbije bio je bolji rival i golom Milana Pavkova u 53. minutu ponovo je povela.
Kluž je do kraja utakmice mogao do izjednačenja jer je Aleksandar Dragović skrivio penal, ali Milan Borjan je još jednom pokazao kvalitet i odbranio.
U 78. minutu domaći fudbaleri ostali su sa desetoricom na terenu jer je Rodriges zbog drugog žutog kartona isključen.
Zvezda je do kraja imala nekoliko prilika da postigne treći gol, ali mreža golmana Kluža je mirovala i na semaforu je ostalo 1:2.
Žreb za grupnu fazu Lige Evrope na programu je u petak.
22:20 26.08.2021
90' – 1:2 – kraj!
Zvezda je u grupnoj fazi!
22:15 26.08.2021
85' – 1:2 – udarac Petrovića pravo u golmana Kluža
22:11 26.08.2021
82' – 1:2 – Zvezda igra sa igračem više
Kluž je u 78. minutu ostao sa desetoricom fudbalera jer je Rodriges dobio drugi žuti karton.
22:05 26.08.2021
76' – 1:2 – udarac Kange pored gola
Iz velike udaljenosti.
22:00 26.08.2021
70' – 1:2 – Zvezda kontroliše ritam
Jasno je da sau crveno-beli obezbedili plasman u grupnu fazu. Čeka se samo konačan rezultat revanša.
21:52 26.08.2021
63' – 1:2 – Borjan odbranio penal!
Deak je šutirao u donji levi ugao, a Borjan odbranio.
21:51 26.08.2021
62' – 1:2 – penal za Kluž!
21:50 26.08.2021
61' – 1:2 – velika šansa za Zvezdu
Ivanić je mogao da šutira, odlučio je da pošalje loptu ka Benu, ali štoper Kluža se isprečio i otklonjena je opasnost.
21:49 26.08.2021
60' – 1:2 – dve dobre intervencije Borjana
U oba navrata odbranio je udarce igrača Kluža.
21:45 26.08.2021
56' – 1:2 – udarac preko gola
Bez opasnosti po gol Borjana.
21:42 26.08.2021
53' – 1:2 – vodi Zvezda!
Golman Kluža napravio je katastrofalnu grešku i Milan Pavkov pogodio je mrežu na prazan gol.
21:41 26.08.2021
52' – 1:1 – Borjan siguran
Nije imao problema posle centaršuta Deaka.
21:37 26.08.2021
48' – 1:1 – udarac Bena glavom
Lak posao za golmana Kluža.
21:36 26.08.2021
46' – 1:1 – počelo je drugo poluvreme!
21:18 26.08.2021
45' – 1:1 – kraj prvog poluvremena!
21:13 26.08.2021
44' – 1:1 – dobar tempo u završnici
Imala je Zvezda nekoliko opasnih centaršuteva, pokušali su igrači Kluža, ali mreža je mirovala.
21:10 26.08.2021
40' – 1:1 – bolja igra Kluža u drugom delu prvog poluvremena
Zvezda retko prelazi polovinu terena.
21:03 26.08.2021
34' – 1:1 – Kluž izjednačio
Loša igra Zvezde u odbrani, previše su se opustili igrači šampiona Srbije i Debeljuk je izjednačio.
21:00 26.08.2021
31' – 0:1 – žuti karton za Rodića
Nenamerno je udario Manea i ovo je drugi žuti za Zvezdu. Prethodno je Degenek dobio.
20:54 26.08.2021
24' – 0:1 – pritiska Kluž