Olimpijski plamen Tokio 2020. - Sputnik Srbija, 1920
Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Dominacija Brazila – drugo uzastopno zlato na OI u fudbalu! /video/

© AP Photo / Andre PennerBrazilski fudbaler Malkom proslavlja gol u finalu Olimpijskih igara protiv Španije
Brazilski fudbaler Malkom proslavlja gol u finalu Olimpijskih igara protiv Španije - Sputnik Srbija, 1920, 07.08.2021
Fudbaleri Brazila osvojili su Olimpijske igre u Tokiju pobedivši Španiju u finalu rezultatom 2:1.
Brazil je osvojio Igre posle produžetaka, nakon što je u regularnom toku bilo 1:1.
Selesao je drugi put u nizu postao olimpijski šampion, nakon što je isto učinio pre pet godina u Rio de Žaneiru, kada je posle penala u finalu savladana Nemačka.
U Tokiju je viđeno veoma zanimljivo finale, uz promašen penal, a onda gol odluke Malkoma u 108. minutu.
Nakon nekoliko prilika na obe strane Mateus Kunja je izborio penal u 35. minutu, ali je Rišarlison poslao loptu daleko iznad prečke.
Ipak, Brazilci su vodili na poluvremenu, a strelac je bio upravo Kunja.
On je iskoristio dodavanje iskusnog Danija Alveša za 1:0.
Branilac zlata je veoma lako mogao da duplira prednost na početku drugog poluvremena, ali nije imao sreće, pa je usledila kazna.
Mikel Ojarsabal je natrčao na centaršut Karlosa Solera i zakucao lopotu u mrežu za 1:1.
Španci su u završnici meča imali nekoliko sjajnih prilika, ali se na kraju, ipak, otišlo u produžetke.
U dodatnih 30 minuta nije bilo previše uzbuđenja, uz pritisak Brazila koji je urodio plodom u 108. minutu.
Tada je Malkom pokazao zavidnu brzinu, posramio štopera Hesusa Valjeha i rutinski rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom za 2:1.
Gotovo je: „Mesi je naš“