Poraz Vojvodine – Liga konferencija sve dalje

© Depositphotos.com / PhanuwatNandeeFudbal
Fudbal - Sputnik Srbija, 1920, 05.08.2021
Fudbaleri Vojvodine izgubili su od LASK-a iz Linca 1:0, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.
Ekipa sa Karađorđa nije uspela da odoli napadima Austrijanaca i u 70. minutu primili su gol – ispostaviće se i jedini na utakmici.
Strelac pogotka bio je Peter Mihorl i LASK u revanš utakmici ima veliku šansu da izbori plasman u plej-of kvalifikacija.
Ni Vojvodina nije bila bez prilika, fudbaleri vojvođanskog kluba uputili su sedam udaraca, četiri u okvir gola, ali i nijedan u gol.
Posebno aktivni bili su u drugom poluvremenu, sva četiri šuta bila su u ovom periodu igre, međutim, mreža ekipe iz Austrije je mirovala.
Revanš utakmica igra se za sedam dana u Austriji.
Ranije u toku dana, u istom takmičenju, Partizan je odigrao 1:1 sa Sočijem, dok se Čukarički sastaje sa Hamarbijem (21h).