Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Francuska stiže na megdan Rusiji!

© AP Photo / Manu FernandezOdbojkaši Francuske – OI Tokio
Odbojkaši Francuske – OI Tokio - Sputnik Srbija, 1920, 05.08.2021
Odbojkaši Francuske pobedili su posle tri seta Argentinu – 25:22, 25:19, 25:22 – i u velikom finalu Olimpijskih igara igraće protiv Rusije.
Francuska je posle velike pobede u četvrtfinalu protiv aktuelnih svetskih šampiona – Poljske – odigrala jako zrelo i maksimalnim rezultatom plasirala se u finale gde će se protiv Rusije boriti za zlato.
Rusija je ranije u toku dana pobedila favorizovani Brazil u četiri seta, te nas u finalu očekaju spektakl između Zbornaje komande i Trikolora.
Izabranici selektora Tilija odigrali su meč bez ikakvog pritiska, barem je takav bio utisak, i iz seta u set su bili bliže plasmanu u finale.
U prvom setu Francuska je uglavnom bila u prednosti, ali Argentina je uspela da na kratko preuzme vođstvo i unese dramu (20:21). Ipak, tada je usledila serija 5:1 i Trikolori uzimaju set – 25:22.
Već u drugom periodu igre Francuska je potpuno preuzela kontrolu i Gaučosi ni u jednom trenutku nisu uspeli da uhvate priključak. Nošeni Engapeom, Kelvenoom i Brizarom, Francuzi osvajaju i drugi set – 25:19.
Očekivano u trećem setu videli smo veliku borbu. Argentinci su dali sve od sebe, ali nisu imali sreće u završnici.
Bio je egal, Poglahen je imao napad za izjednačenje (22:21), ali čistu loptu je poslao u aut i Francuska je povela +2 (23:21). Prednost od dva poena nisu ispustili i utakmicu su završili posle tri seta – 25:22.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Žan Patri sa 15 poena, 14 je dodao Kleveno, a Ervin Engape 12 poena. Bolji od ostalih u timu Argentine bio je Fakundo Konte sa 13 poena.
Veliko finale igra se u subotu u 14.15, a meč za treće mesto između Brazila i Argentine je u 06.30.