Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Ruskinje ispustile polufinale!

© AP Photo / Manu FernandezNatalija Gončarova
Natalija Gončarova - Sputnik Srbija, 1920, 04.08.2021
Odbojkaška reprezentacija Rusije poražena je u borbi za polufinale olimpijskog turnira od Brazila sa 3:1 u setovima.
Ruskinje su odlično startovale meč, dobile su prvi set sa 25:23 posle 31 minuta borbe i delovalo je da imaju dobar ritam.
Brazilke su uspele da uhvate priključak osvojivši drugi set sa 25:21, a za svega 28 minuta dobile su i treći sa 25:19.
Velika drama je viđena u finišu četvrtog seta, rezultat je bio izjednačen na 22:22, ali je Brazil stigao do tri uzastopna poena i plasmana u polufinale.
U ruskoj ekipi najbolja je bila Arina Fedorovceva sa 20 poena, Irina Voronkova je dodala dva manje, a Irina Koroljeva je meč završila sa 14 poena.
Na drugoj strani Gabrijela Gimaraeš je imala 18, a Karoline de Oliveira i Rozamarija Montibeler po 16 poena
Brazil će se u polufinalu sastati sa Južnom Korejom, dok će u drugom polufinalu igrati Srbija i SAD.