Evropski Čukarički razbio Šveđane!

© Foto : Skrinšot / TV Arena sportFudbaleri Čukaričkog
Fudbaleri Čukaričkog  - Sputnik Srbija, 1920, 05.08.2021
Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Hamarbi 3:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.
Ekipa sa Banovog brda odigrala je sjajnu utakmicu i napravila je iznenađenje pobedivši ekipu srpskog trenera Miloša Milojevića – nekadašnjeg pomoćnika u Crvenoj zvezdi.
Revanš utakmica igra se za sedam dana u Švedskoj i Čukarički ima veliku šansu da prođe dalje jer se od ove sezone ne računa gol u gostima.
Od starta utakmice domaći igrači igrali su na visokom nivou i u 22. minutu postigli su gol. Kajević se našao u ulozi asistenta, a Jovanović je pogodio za 1-0.
Ipak, do izjednačenja se nije dugo čekalo. Ludvigson je iskoristio loptu Selmanija i samo tri minuta kasnije poravnao je rezultat.
Ovaj gol nije omeo Čuku, nastavili su sa dobrom igrom i ista im se isplatila. Marko Docić u 40. minutu pogodio je za 2:1 i ekipa je na pauzu otišla sa golom prednosti.
U nastavku meča videli smo još jedan gol, a strelac je ponovo bio kapiten Docić. Igrao se 52. minut kada je drugi put zatresao mrežu gostiju.
Do kraja utakmice nije bilo golova, a moglo je da ih bude – i to u mreži Hamarbija. Ipak, mreže su mirovale i ostalo je 3-1.
Ranije u toku dana Vojvodina je izgubila od LASK-a, dok je Partizan odigrao nerešeno u Sočiju.