Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.

Ivana Španović bez medalje!

© AP Photo / David J. PhillipSrpska atletičarka Ivana Španović – OI Tokio
Srpska atletičarka Ivana Španović – OI Tokio - Sputnik Srbija, 1920, 03.08.2021
Ivana Španović, najbolja srpska atletičarka, nije uspela da osvoji medalju u disciplini skok udalj. Španovića je u velikom finalu skočila 6,91 i na kraju je zauzela četvrto mesto.
Zlato je osvojila Nemica Malaika Mihambo sa skokom 7,00, srebro je pripalo Amerikanki Britni Ris (6,97), dok je Ese Brum osvojila bronzu (6,97).
Najbolja srpska atletičarka u prvoj seriji skočila 6,71 metara i nakon što su sve takmičarke završile prvi krug nalazila se na trećem mestu.
Već i drugoj Ivana je popravila utisak i skočila je dvadeset centimetara duže – 6,91. Ipak, to nije bilo dovoljno za prvi ili drugo mesto, pošto su Nemica Mihambo (6,95) i Nigerijka Brume (6,97) bile nešto bolje.
Treća i četvrta serija nisu bile najbolje za Španovićevu, što je iskoristila Amerikanka Britni Ris koja je skokom od 6,97 izbila na drugo mesto, odnosno srpska atletičarka je skliznula za jednu poziciju.
Peta nije bila ništa bolja i Ivana je pred poslednju seriju i dalje bila na četvrtom mestu.
Nažalost, Ivana Španović ni u šestoj seriji nije uspela da izvede najbolji skok i ostala je bez medalje.