Olimpijske igre u Tokiju
Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Tijana Bogdanović - Sputnik Srbija

Bronzana Tijana – druga medalja za Srbiju u Tokiju!

Tijana Bogdanović, reprezentativka Srbije u tekvondou, osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju pobedivši domaću takmičarku Mijuu Jamadu rezultatom 20:6.
Bogdanovićeva je osvojila svoju drugu olimpijsku medalju, drugu i za Srbiju na aktuelnim Olimpijskim igrama, u samo jednom danu.
Tijana je imala težak dan, najpre je poražena od Andrijane Sereso Iglesijas u prvom kolu i bio je neizvestan njen dalji nastup.
Ipak, njena rivalka je uspela da se plasira u finale, što je Bogdanovićevoj omogućilo repasaž i borbu za mesto u duelu za treću poziciju.
Bogdanovićeva je velikim preokretom uspela da savlada dvostruku olimpijsku šampionku Đingju Vu i obezbedi sebi priliku da se bori za medalju.
A u tom duelu se sastala sa domaćom takmičarkom i krenula je u duel silovito, za razliku od prethodnog meča sa Kineskinjom.
Napala je Tijana, sprečavala je rivalku da atakuje iz kontranapada, ali je primila prvi udarac, pre nego što je uzvratila i preokrenula na 5:2.
Od tog momenta je sve bilo u njenim rukama, briljirala je Tijana u svim segmentima, iako je Japanka u poslednjim momentima prve runde izjednačila na 5:5.
Kazna za Japanku zbog udarca ispod pojasa je značila i novi zalet za Bogdanovićevu, nizala je poene i na kraju je sa 20:6 završila borbu.
Bogdanovićeva je donela drugu medalju Srbiji u samo jednom danu, pošto je prethodno u subotu srebro osvojio strelac Damir Mikec.
Damir Mikec - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2021
Damir Mikec upucao prvu medalju za Srbiju! /foto/
Tok borbe ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
14:13 24.07.2021
Kraj! Tijana osvaja bronzu!
Fenomenalna srpska takmičarka u tekvondou je pobedila sa 20:6!
14:12 24.07.2021
Kazna i za Tijanu
Deset poena viška za Bogdanovićevu, 16:6!
14:10 24.07.2021
Bravo Tijana!
Pogodak Bogdanovićeve i kazna za Japanku, 16:5 za Tijanu!
14:09 24.07.2021
Pet poena za Tijanu!
Sjajna minijatura, 13:5 za Srpkinju na minut do kraja!
Odlična odbrana Bogdanovićeve!
Pokušava Japanka, ali bez uspeha.
14:07 24.07.2021
Kazna za Japanku!
Poen je pripisan Bogdanovićevoj zbog udarca ispod pojasa, 8:5 za Srpkinju na kraju druge runde!
14:06 24.07.2021
Pogodak Tijane!
Promenila je gard ponovo i pogodila, 7:5 za Bogdanovićevu!
14:05 24.07.2021
Tijana menja gard
Pokušaće desnom nogom da napadne.
14:04 24.07.2021
Izjednačenje!
U poslednjim sekundama prve runde Jamada je pogodila Bogdanovićevu u glavu i izjednačila na 5:5.
Korekcija iz ugla...
Trener Jović je apelovao na Tijanu da čeka kontranapade.
Tijana kreće u napad
Srpska takmičarka je krenula agresivnije, a istovremeno sprečava i rivalku da napadne.
14:00 24.07.2021
Tijana je izašla na borilište!
Bogdanovića je prva predstavljena, takmičiće se iz plavog ugla.
13:59 24.07.2021
Spremite se!
Meč počinje za koji minut!
13:50 24.07.2021
Još deset minuta...
Bliži se početak meča za medalju, ostanite uz Sputnjik!
13:30 24.07.2021
Srbija je već osvojila jednu medalju
Podsetimo, u subotu se srebrnim odličjem okitio strelac Damir Mikec, osvojivši drugo mesto u disciplini vazdušni pištolj.
13:18 24.07.2021
Težak put je iza Tijane...
Podsetimo se njenih današnjih mečeva:
Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović u borbi protiv Kineskinje Vu Đingju u četvrtfinalu Olimpijskog turnira u Riju. - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2021
Šok za Tijanu Bogdanović!
Tijana Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2021
Tijana preokretom do puta za bronzu!
Čekamo 14.00
Tijana će se protiv domaće takmičarke Mijue Jamade boriti od 14.00.
13:17 24.07.2021
Dobrodošli!
Pratićemo uživo borbu za bronzanu medalju u tekvondou, kategorija do 49 kilograma, u kojoj se za odlične bori srpska reprezentativka Tijana Bogdanović.