Ništa od prvenca – Krajinović bez šanse u finalu Hamburga

© REUTERS / CATHRIN MUELLERSrpski teniser Filip Krajinović tokom turnira u Hamburgu
Srpski teniser Filip Krajinović tokom turnira u Hamburgu - Sputnik Srbija, 1920, 18.07.2021
Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da osvoji prvu titulu u karijeri u Hamburgu, pošto je od njega bolji bio Španac Pablo Karenjo-Busta sa 2-0 u setovima.
Nakon poraza u finalima Pariza, Budimpešte i Stokholma, Krajinović kletvu nije uspeo da skine u Hamburgu, te je i u četvrtom ATP finalu u karijeri doživeo poraz.
Ovog puta nije osvojio ni set, pošto je 13. teniser planete bio bolji posle nešto više od sat i po vremena igre – 6:2, 6:4.
Karenjo-Busti je ovo bila prva titula iz serije 500 u karijeri, a ukupno šesta na svim ATP turnirima.
Titula će Špancu od ponedeljka doneti skok na 11. poziciju, dok će napredak od devet pozicija i skok na 35. mesto napraviti Srbin.
Karenjo-Busta protivniku nije dopustio mnogo razloga za sreću u prvom setu, pošto je sjajno igrao i riternirao.
Napravio je dva brejka iskoristivši obe brejk lopte koje je imao, dok je na servisu izgubio ukupno dva poena u četiri gema, te mirno priveo prvi deo igre kraju.
Drugi set počeo je jako loše za Filipa, pošto je odmah pretrpeo brejk i krenuo u jurenje za rezultatom.
U narednom gemu uspeo je da prvi put pripreti protivniku na riternu, ali ne i da dođe do brejk lopte.
Španski teniser je nastavio da servira odlično, pa je Krajinović ostao bez ikakve nade sve do kraja meča.
Podsetimo, na putu do finala Filip je eliminisao Altmajera, Kolšrajbera, Đerea i – Stefanosa Cicipasa.