Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković jači od publike i nasmejanog Amerikanca!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, plasirao se u osminu finala Vimbldona pobedom nad neugodnim Denisom Kudlom posle velike borbe u tri seta (6:4, 6:3, 7:6) i u narednoj rundi će igrati protiv Kristijana Garina.
Novak Đoković proslavlja poen protiv Denisa Kudle u trećem kolu Vimbldona - Sputnik Srbija, 1920, 02.07.2021
Đoković: Predaja nije opcija, to mi je u genima zbog teških vremena u mojoj zemlji
Đoković nije imao lak posao, američki teniser ukrajinskog porekla je uz osmeh na licu zadao velike probleme srpskom igraču, jednako kao i publika na Vimbldonu, zbog koje je Srbin u nekoliko navrata morao glasno da urlikne, posle osvojenih poena, s obzirom na to da je Kudla imao više simpatija prisutnih gledalaca.
Novak je u prva dva kola savladao Džeka Drejpera i Kevina Andersona, dok je Denis bio bolji od Alehandra Davidoviča Fokine i Andreasa Sepija, nakon što je prošao kvalifikacije.
Srpski teniser je do pobede stigao u veoma dramatičnom trećem setu, gubio je sa čak 3:0, ali je ipak uspeo da obezbedi sebi trijumf sa maksimalnim rezultatom posle taj-brejka.
U odlučujućem periodu rezultat je bio 9:7, briljantno je Đoković reagovao na svaki udarac Kudle i ponovo je svojom mentalnom snagom uspeo da slomi rivala.
Novak Đoković proslavlja osvojen poen na Vimbldonu - Sputnik Srbija, 1920, 02.07.2021
Dva stanja Novaka Đokovića
Kudla, 114. igrač sveta, odigrao je fenomenalan meč, daleko iznad svojih standarda, ali je bilo jasno da on nema šta da izgubi protiv najboljeg na ATP listi.
Prvi set je protekao u izjednačenoj igri sa obe strane, Đoković je odlično servirao, međutim vremenom je početni udarac slabio, što je donelo samopouzdanje Kudli, koji je uspevao da sačuva gemove na svoj servis i spreči brejk šanse.
Ipak, to nije uspeo da uradi u desetom gemu, Đoković je u pravo vreme reagovao na briljantan način, stekao je prvu brejk priliku i iskoristio je, ujedno i za završetak prvog seta.
Imao je Novak ponovo probleme sa podlogom, ali je drugi set počeo sjajno, brejkom za 2:0.
Kudla je imao odgovor, Đoković je potom ostvario novi brejk, poveo sa 4:1, a u sedmom gemu je potpuno ušao u svoj „ubilački“ ritam, nakon što je shvatio da publika navija za Kudlu i da se nada iznenađenju.
Navijači su se oglašavali i tokom poena pa je Novak morao pošteno da se izviče na njih posle dobijene gem lopte i vođstva od 5:2.
Dve set lopte je imao Đoković u osmom gemu, propustio ih je, ali nije u devetom, što mu je omogućilo veliko vođstvo od 2:0 u setovima i jasan put ka pobedi maksimalnim rezultatom.
Samo, do toga je stigao na najteži mogući način.
Kudla je odlično zaigrao u trećem setu, poveo je sa 3:0, napravivši brejk i iskoristivši novi Đokovićev pad na podlogu, ali je Novak ponovo pronašao način da se vrati u igru, došao je do izjednačenja na 4:4 i šanse da napravi preokret.
Amerikanac je održao svoj ritam, poveo je sa 6:5, uz osmeh, ali je potom Đoković završio 12. gem u svoju korist i izborio taj-brejk.
Loše je startovao dodatni period, gubio je sa 3:0, izjednačio je potom na 4:4 i na 6:5 imao meč loptu, koju je propustio greškom.
Kudla je dobio i naredni poen, dobio je šansu za osvajanje seta, ali je Đokovićev servis proradio u ključnom momentu, doneo mu izjednačenje, a potom još dva uzastopna poena, za konačnu pobedu.
Đoković će se u borbi za četvrtfinale u nedelju sastati sa Kristijanom Garinom
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport.

1:3 – Konačno! Dobar poen za Đokovića!

1:4 – Sjajan napad Kudle! Naveo je Đokovića da izađe na mrežu i potom plasirao bekhend paralelu.

2:4 – Nije Kudla imao rešenje za odličnu forhend dijagonalu Đokovića.

3:4 – Poklon Kudle! Đoković je triput bio na konopcima, vraćao je lopte, a potom je Amerikanac pogodio mrežu.

4:4 – I ponovo! Mreža!

5:4 – Prednost za Đokovića!

5:5 – Dobar napad Kudle!

6:5 – Meč lopta za Đokovića!

6:6 – Greška Đokovića!

6:7 – Set lopta za Kudlu!

7:7 – Izjednačenje! Dobar servis Đokovića!

8:7 – Odličan servis! Meč lopta!

9:7 – Kraj! Pobeda Đokovića!

18:40 02.07.2021

Prvi poen na Đokovićev servis osvojio je Kudla, naredni početni udarac je proveravao, ali je on bio dobar, što je značilo i izjednačenje.

Naredni poen je Novak odlično odigrao i završio forhend paralelom, a zatim je divnim volejem došao na korak od izjednačenja.

Prvi servis nije bio dobar, ali jeste drugi – 6:6!

18:37 02.07.2021

Nasmejani Kudla je hrabro napao Đokovićeve ritern udarce, drop-šot je ispratio lobom, osvojio prva dva poena, a potom i promašio forhend.

Đoković je izjednačio divnim udarcem, neodbranjivim za rivala, ali je Kudla na kraju stigao do gema.

18:33 02.07.2021

Veoma brzo je Đoković osvojio četiri poena i izjednačio na 5:5.

18:30 02.07.2021

Kudla je odlično ušao u deveti gem, diktirao je tempo u prva tri poena, a jedan je pripao Đokoviću.

Ipak, sledeći poen je bio briljantan, Đoković je naveo Kudlu da krene na mrežu, a potom mu je poslao sjajan lob koji Amerikanac nije uspeo da stigne.

Naredni, međutim, nije bio dobar, Kudla vodi 5:4.

18:26 02.07.2021

Žestoke udarce su razmenjivali rivali u osmom gemu, Đoković je imao prednost, ali je Kudla izjednačio na 30:30.

Servis je bio odličan u ključnom poenu, a naredni je realizovao divni forhendom za izjednačenje na 4:4.

18:21 02.07.2021

Dve brejk šanse je Đoković stekao u sedmom gemu, pokušao je sa napadom drugog servisa Kudle, ali je plasirao lopticu u mrežu.

Loše je Novak reagovao u narednom poenu, imao je otvorenu dijagonalu, ali je pokušao sa paralelom iz forhenda i promašio čitav teren.

Kudla mu je dozvolio novu priliku za brejk neiznuđenom greškom, a Đoković je to kaznio brejkom!

18:16 02.07.2021

Dva sigurna gema za servisere.

Zatišje pred buru.

18:09 02.07.2021

Veoma brzo Đoković je stigao do prilike da završi četvrti gem u trećem setu, upisao je četiri vezana poena i potom divnim volejem okončao taj period.

Kudla vodi sa 3:1.

18:05 02.07.2021

Težak pad je Novak doživeo u drugom gemu, udario je desnim kolenom u tle, a potom je Kudla as udarcem završio gem.

Kudla vodi sa 3:0.

18:02 02.07.2021

Loš, loš početak trećeg seta, Đoković je dozvolio Kudli da napravi brejk već na samom startu.

17:52 02.07.2021

Težak gem, napet, sa mnogo razmena, ali je Đoković sjajnim momentom za napad stigao do nove dve set lopte.

Iskoristio je prvu i poveo sa 2-0!

17:49 02.07.2021

Sjajno, sjajno je Đoković zaigrao u osmom gemu, stigao je do dve brejk i set lopte, Kudla mu je pružio priliku promašenim prvim servisom, ali je Novak pokušao odmah da napadne i promašio je.

Propustio je i drugu priliku Đoković, a potom je promašio udarac omogućivši prednost Kudli.

Promašio je Novak i poklonio gem Amerikancu.

17:43 02.07.2021

Prvi poen u sedmom gemu nije delovao dobro za Đokovića, ali se odmah ispravio i doneo izjednačenje.

Usledio je odličan napad sa kombinovanim udarcima, posle dobrog servisa, ali je zatim Kudla dobro pročitao Đokovićev napad i izjednačio.

Publika se probudila i dala podršku Amerikancu u tom trenutku.

Ipak, ništa od toga, Novak je sjajno reagovao u narednom poenu, ali je izjednačenje donela mreža, koja je odigrala u korist Kudle.

Amerikanac se razleteo po terenu, stigao je do brejk prilike divnim lobom iz bekhenda, što Đoković nikako nije očekivao.

Eksplodirao je Đoković u sledećem poenu, izvikao se na publiku koja je reagovala tokom poena i spasao je brejk šansu, ali je potom poslao prvi servis  u aut.

Strpljivim građenjem narednog poena Đoković je stigao do gem lopte i iskoristio ju je za 5:2.

17:35 02.07.2021

Činilo se da je Kudla ostao bez energije, ali je plasirao odličan servis pri izjednačenju, a potom je Đoković promašio.

Smanjio je Amerikanac na 4:2.

17:30 02.07.2021

Četiri dobra servisa, četiri laka poena za osvajanje četvrtog gema u drugom setu!

Niz brejk šansi je nastavljen, Đoković je stigao do dve šanse, prvu je propustio, ali ne i drugu.

Novak vodi 3:1!

17:23 02.07.2021

Tri brejk prilike je Đoković poklonio Kudli, žestoko se naljutio na sebe i prigovarao je svom stručnom štabu, a zatim je opet promašio prvi servis.

Pogrešio je i posle niza razmena slajs udarcima, vraća Kudla brejk!

17:19 02.07.2021

Lako je Đoković završio prvi gem u drugom setu, a u drugom je već stigao do dve brejk prilike.

Prvu je Kudla neutralisao, ali ne i drugu.

Brejk za Đokovića!

17:10 02.07.2021

Opet je Novak proklizao, drugi poen u desetom gemu je izgubio iako je mogao da stigne volej Amerikanca, ali je potom stigao do dve vezane brejk, odnosno set lopte, prvi put u prvom setu.

I uspeo je! Brejk za prvi set!

17:05 02.07.2021

Đokovićev servis se „ugasio“, ali Novak nije dozvoljavao rivalu da stigne do brejk prilike.

Vodi sa 5:4 i vreme je za napad.

Novak i dalje greši, Kudla je sve sigurniji u svoje udarce, čak i kada poen traje više od deset razmena.

Đoković nije uspeo da osvoji ni poen u osmom gemu.

16:57 02.07.2021

Kudla je preuzeo inicijativu, Đoković ne uspeva da uspostavi kontrolu nad gemovima u kojima servira Amerikanac.

16:53 02.07.2021

Đoković je siguran na svom servisu, Kudla je opet osvojio nekoliko poena, ali nije uspeo da ugrozi Novaka.

Srpski teniser je napravio čak osam neiznuđenih grešaka i moraće da poradi na tom planu.

16:50 02.07.2021

Kudla je opustio ruku, dominirao je u četvrtom gemu, Đoković je ostao bez ikakve šanse za brejk.

16:45 02.07.2021

Đoković nije napadao servis Kudle u prethodnom gemu, a svoj je sačuvao iako je izgubio dva poena.

Čini se da Novak tempira formu za kasniju fazu duela.

16:38 02.07.2021

As udarcem je Đoković započeo meč, ali je zatim promašio forhend pošto je za milisekund zakasnio sa pripremom.

Napravio je Novak i duplu grešku, poklonio je rivalu dva poena, ali je zatim završio gem i poveo sa 1:0.

16:31 02.07.2021

Đoković se konačno pojavio na terenu broj 1, njegov rival je izabrao da prvi riternira.

Očekuje se početak meča.

15:51 02.07.2021

Ljudmila Samsonova je pobedila Stivens sa 6:2, 2:6, 6:4. U osmini finala će igrati protiv Karoline Pliškove.

Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920
Novak krenuo „iz minusa“ na Vimbldonu i održao čas tenisa mladom Britancu!
Novak Đoković tokom drugog kola Vimbldona protiv Kevina Andersona - Sputnik Srbija, 1920
Đoković „počistio“ Andersona!

Meč počinje nakon što svoj duel završe Sloun Stivens i Ljudmila Samsonova. Trenutno se igra treći set.