Federer predajom izbegao šok na startu Vimbldona!

© AP Photo / Kirsty WigglesworthRodžer Federer
Rodžer Federer - Sputnik Srbija, 1920, 29.06.2021
Rodžer Federer, osmi teniser sveta, plasirao se u drugo kolo takmičenja na Vimbldonu pošto je njegov rival Andrijan Manarino predao meč pri rezultatu 2:2 u setovima, pred početak odlučujućeg perioda.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 29.06.2021
Novakova „rafalna paljba“ /video/
Francuski teniser je doživeo povredu u finišu četvrtog seta i nije mogao da nastavi duel u kom je imao čak i šansu da eliminiše Švajcarca.
Federer, šesti nosilac na turniru, osvojio je prvi set sa 6:4, iako se već u prvom gemu suočio sa tri brejk lopte.
Ipak, on je bio taj koji je napravio brejk, u desetom gemu je iskoristio drugu šansu, ujedno i set loptu, da stigne do vođstva.
Drugi set je doneo veliku borbu, okončan je tek u taj-brejku u korist Manarina, da bi zatim Francuz u trećem setu poveo sa 2:0.
Federer je uspeo da smanji razliku od jednog brejka, ali je Manarino u šestom gemu bez izgubljenog poena uzvratio, poveo sa 4:2 i na kraju rutinski priveo set kraju, sa 6:3.
U četvrtom je Federer stekao 3:0, što je bilo dovoljno za osvajanje seta i izjednačenje na 2-2, posle čega je Manarino odustao.
Federer će se u narednom kolu sastati sa boljim iz duela između Rišara Gaskea i Juičija Sugite.