Detalj sa meča Engleska – Nemačka - Sputnik Srbija

Nemačka pala u Londonu! /video/

Fudbaleri Engleske pobedili su Nemačku rezultatom 2:0 i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.
Engleska se osvetila Nemcima za poraz iz 2010. godine, kada su Panceri izbacili Gordi albion u osmini finala Svetskog prvenstva.
Ostrvska selekcija se po peti put u istoriji plasirala u četvrtfinale evropskih prvenstava, a za to su bili najzaslužniji strelci Rahim Sterling i Hari Kejn.
U borbi za polufinale Englezi će igrati protiv boljeg iz duela Švedska – Ukrajina (21.00).
​Nemci su bolje ušli u meč i visokim presingom terali Engleze na greške, ali su se izabranici Gareta Sautgejta brzo istog oslobodili.
Najbolju priliku u prvih 20 minuta imali su Englezi, posle udarca Sterlinga. Tada je Nojer sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.
U narednih desetak minuta Nemačka se povukla, a Engleska je to iskoristila kako bi preuzela inicijativu.
Ipak, naredna velika prilika desila se na polovini ostrvske reprezentacije, kada je Vernerov pokušaj zaustavio Pikfrod.
Sve do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena nije viđeno mnogo toga zanimljivog, da bi se u tim trenucima potpuno obrukao Hari Kejn.
Napadač Totenhema je imao sve u svojim rukama posle jedne odbijene lopte, ali je Humels reagovao u poslednjoj sekundi, pa se na poluvreme otišlo sa 0:0.
Golman Engleske se ponovo istakao u 48. minutu, kada je uspeo da prebaci loptu preko prečke posle izuzetnog voleja Haverca.
Utakmica je nakon te prilike ušla u nešto mirniji ritam, pa su pojedini stručnjaci već krenuli da predviđaju produžetke, ali...
Fenomenalna timska akcija Engleske ostavila je Sterlinga potpuno samog pred golom Nojera, nakon centaršuta Šoa, pa je krilni napadač Mančester sitija postigao svoj treći gol na šampionatu za 1:0.
Nemci nisu trošili vreme, pa su posle samo šest minuta mogli do izjednačenja.
Haverc je Milera spojio sa golom, ali je iskusni napadač Bajern Minhena promašio čist zicer.
Pet minuta kasnije usledila je kazna posle još jedne timski savršene akcije Engleza.
Ponovo su kombinovali Griliš i Šo, da bi ovog puta profitirao Kejn, koji se iskupio za promašaj iz prvog poluvremena i pogodio za 2:0.
Do kraja utakmice Nemci su pokušavali da dođu do čuda, ali realnih šansi za tako nešto nije bilo.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport:
12:44 30.06.2021
19:49 29.06.2021

Engleska – Nemačka 2:0!

19:48 29.06.2021

Dobra prilika odlazi u nepovrat, nakon što se ni Gorecka ni Haverc nisu najbolje snašli.

Klop pravi verovatno poslednju promenu, pošto debitant na EP Musiala menja Milera.

19:47 29.06.2021
19:45 29.06.2021

Sautgejt menja Rajsa i ubacuje Hendersona, kako bi osvežio defanzivni deo veznog reda.

Na drugoj strani ulaze Emre Džan i Liroj Sane, a izlaze Ginter i Gosens.

19:42 29.06.2021

To bi, dame i gospodo, bilo to! Hari Kejn postiže prvi gol na turniru samo nekoliko minuta nakon nestvarnog promašaja Milera – i to je 2:0 za Englesku!

Gnabri je izgubio loptu na sredini terena, Šo odlično dodao do Griliša, a vezista Aston Vile savršeno pogodio Kejnovu glavu, koji je loptu poslao iza leđa Manuela Nojera.

19:38 29.06.2021

Savršen pas Haverca dobio je iskusni Tomas Miler. Imao je sve u svojim rukama, pošto je pred njim bio samo Pikford, ali...

Miler je promašio čist zicer!

19:32 29.06.2021

Strelac je Rahim Sterling!

Kejn je primio loptu na ivici šesnaesterca, ali nije bio sebičan. Prebacio je igru na levu stranu ka Grilišu, on je dodao loptu ka Šou, koji je savršeno centrirao ka Sterlingu.

Krilni napadač Mančester sitija je imao lak posao, pa Engleska vodi sa 1:0!

19:30 29.06.2021
Navijači Engleske tokom duela sa Nemačkom - Sputnik Srbija, 1920
Šou na Vembliju: „Ovo bi moglo da se završi razvodom“ /video, foto/
19:25 29.06.2021

Serž Gnabri ulazi umesto Tima Vernera. Džek Griliš menja Bukaja Saku.

19:20 29.06.2021

Prošlo je nešto više od sat vremena igre na Vembliju, a gola još nema, iako je bilo po nekoliko prilika na obe strane.

I dalje se čekaju prve reakcije Sautgejta i Leva.

Tempo je opao u poslednjih desetak minuta, te ni jedna ni druga ne igraju previše ofanzivno u ovim trenucima.

19:13 29.06.2021

Krenula je kontra Engleske, ali je Sterling bio previše sebičan, pa je izgubio loptu. Nemci su uzvratili istom merom, ali je previše želeo Verner, pa je od svega njegova ekipa dobila samo korner.

19:05 29.06.2021

Sela je lopta na volej Havercu, ali je ponovo na visini zadatka bio Pikfrod. Lopta je išla direktno pod prečku, ali je Englez uspeo da je prstima prebaci preko gola.

19:02 29.06.2021

Ne menjaju ni Sautgejt ni Lev.

18:47 29.06.2021

Bilo je svega i svačega u prvih 45 minuta. Po nekoliko solidnih šansi na obe strane, najveću je propustio Kejn u poslednjem minutu.

Ipak, ostaje 0:0!

18:45 29.06.2021

Kolosalna šansa za Englesku! Lopta se uz mnogo sreće odbila do Kejna, a on je imao situaciju jedan na jedan sa Nojerom, koji je već pao na travu.

Napadač Totenhema je morao samo da loptu pomelo malo u stranu i pošalje je u mrežu, ali je dao sebi nejasno veliki for i dopustio Humelsu da interveniše!

18:41 29.06.2021

Slobodan udarac sa opasne udaljenosti završi ose intervencijom štopera Humelsa. Tripije je loptu „bocnuo“ ne bi li prevario visoko posatvljenu poslednju liniju odbrane protivnika, a sve je čekao Kejn. Ipak, Humels je intervenisao u poslednjem trenutku.

18:38 29.06.2021

Blaži pritisak Engleza u poslednjih nekoliko minuta. Nemci se dobro brane i ne dopuštaju protivniku da probije njihovu zadnju liniju, a onda na kontru pokušavaju da dođu do prilike. Međutim, i defanzivci Engleske su dobro pozicionirani.

18:32 29.06.2021

Pravo niotkuda su Nemci ponovo krenuli da napadaju. Prvi atak završio se jalovo, ali je u drugom Timo Verner imao dobru šansu.

Ipak, morao je bolje kako bi savladao Džordana Pikforda.

18:27 29.06.2021

Još jedan dobar napad Engleza po boku. Centaršut Tripijea završio je direktno na glavi Megvajera, ali je Gosens dovoljno zasmetao štoperu Mančester junajteda, pa je njegov udarac glavom završio ne preterano blizu gola Manuela Nojera.

Hari Megvajer u pokušaju protiv Nemačke na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija
18:24 29.06.2021

Ne dešava se puno toga zanimljivog u poslednjih 7,8 minuta. Nemci jesu bolje počeli meč, ali već neko vreme njihova napadačka igra ne uspeva da dođe do izražaja, dok su Englezi sve opasniji.

18:18 29.06.2021
18:15 29.06.2021

Odličan udarac Sterlinga sa distance, ali još bolja odbrana Nojera!

Nemački golman zatim zautavlja i udarac Mekgvajera, pa ostaje 0:0. Englezi su sve bolji i bolji.

18:13 29.06.2021

Ridiger je načinio faul blizu korner zastavice. Navijači Nemačke su bili zabrinuti s obzirom da su Englezi izuzetno opasni posle prekida, ali je gužva u kaznenom prostoru Nemačke brzo otklonjena.

18:08 29.06.2021

Faul je načinjen na samoj ivici šesnaesterca, pa su umesto penala dobili samo slobodan udarac.

Slobodnjak je izveo Kai Haverc, ali je pogodio samo živi zid.

18:00 29.06.2021

Visok presing Nemaca tera Engleze na dosta grešaka. Nekoliko opasnih ubacivanja u kazneni prostor domaćina, ali većih prilika nema.

17:52 29.06.2021
17:10 29.06.2021

U osmini finala Svetskog prvenstva u Južnoj Africi 2010. godine Nemačka je pobedila Englesku rezultatom 4:1.