Češka uradila što Srbija nije! /video/

© AP Photo / Stu ForsterGolman Škotske
Golman Škotske - Sputnik Srbija, 1920, 14.06.2021
Fudbaleri Češke savladali su Škotsku rezultatom 2:0 u prvom meču Grupe D Evropskog prvenstva, uradivši ono što Srbija nije mogla u Beogradu u kvalifikacijama za EURO.
Češka je izbila na prvom mesto Grupe D, pošto je prethodno Engleska savladala Hrvatsku rezultatom 1:0.
Utakmicu ste mogli da ispratite uživo uz Sputnjik – OVDE.
Srbi, učite od Čeha! /video/
U pobedi Čeha viđena su dva gola Patrika Šika, od kojih je jedan postignut sa pola terena – odnosno, sa najveće udaljenosti ikada na evropskim prvenstvima.
Podsetimo, reprezentacija Škotske se na EURO plasirala tako što je u poslednjem meču kvalifikacija izbacila Srbiju, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.
Škoti nisu bili inferiorni uprkos konačnom rezultatu, pošto su imali nekoliko velikih prilika kojima su mogli da dođu barem do jednog gola.
Pored Šika, heroj Čeha bio je i golman Vaclik, koji je svojim odbranama u nekoliko navrata spasao gol svoje ekipe.
Jedna takva došla je u 32. minutu, kada je šutirao Robertson, da bi deset minuta kasnije prvi gol na meču postigao napadač Leverkuzena.
Već u 47. minutu je Škotska pogodila prečku, da bi Vaclik ponovo sjajno reagovao sprečivši saigrača Kalasa da postigne autogol.
Golčina kakva se gotovo nikada ne viđa pala je u 51. minutu, kada je Šik sa pola terena iznenadio Maršala i nadmašio rekordu udaljenost čuvenog Torstena Fringsa po daljini postignutog gola.
Do kraja meča Škoti su nastavili da napadaju, ali je Vaclik i dalje bio na visini zadatka, te promene rezultata nije bilo.
U narednom kolu Grupe D, koje se igra 18. juna, Češka se sastaje sa Hrvatskom, a Škotska sa Engleskom.