Fudbaleri Srbije - Sputnik Srbija

Srbija poražena od Japana /video/

Fudbaleri Srbije poraženi su od Japana rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici.
Orlovi su doživeli neuspeh na gostovanju, nakon što su prethodno u istoj zemlji remizirali sa Jamajkom rezultatom 1:1.
Milan Jovanović - Sputnik Srbija, 1920, 10.06.2021
Lane za Sputnjik: Hrvati imali sreće u Rusiji, navijaću za Ruse – najbliži su, a Zapad bi da nas kinji
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi ponovo je dosta menjao sa startnih 11 i izmenama sve u nameri kako bi testirao određene stvari pred nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Utakmica je počela oprezno na obe strane, da bi obe reprezentacije imale po jednu priliku u prvih 15 minuta utakmice.
Najveći problem našim reprezentativcima je pravila organizacija igre, koja je bila praktično nepostojeća.
​Uz po jednu solidnu priliku na obe strane do kraja poluvremena se otišlo na pauzu.
Nešto bolja igra Japanaca isplatila se već na samom startu drugog poluvremena, pošto su uspeli da nadmudre Orlove posle kornera.
Očajna postavka Piksijevih izabranika prilikom prekida ostavila je Itoa potpuno samog pred golom za 1:0 za domaćina.
Srbija je pokušala da preuzme inicijativu posle primljenog gola, ali joj to nije polazilo za rukom.
U 64. minutu je rezervista i debitant Onaivu zatresao mrežu Rajkovića, ali je linijski sudija pokazao ofsajd i spasao Srbiju.
Do kraja utakmice Orlovi nisu uspeli da urade praktično ništa pozitivno, pa je Japan imao inicijativu iako je imao i prednost.
Dve najbolje prilike imao je Takuma Asano, bivši igrač Partizana, ali je Rajković spasao svoju reprezentaciju ubedljivijeg poraza.
​Uz Sputnjik sport mogli ste uživo da pratite dešavanja sa prijateljske utakmice Japan - Srbija:
14:24 11.06.2021

Bleda Srbija je poražena od Japana. Iako je prijateljski meč, treba ga što pre zaboraviti.

14:16 11.06.2021
14:13 11.06.2021

Asano je imao jedan na jedan sa Rajkovićem iz još bolje pozicije nego pre par minuta, ali je golman Srbije sjajno reagovao i spasao svoj gol.

14:11 11.06.2021

Pokušao je nekadašnji Partizanov Jaguar da ugrozi Rajkovića sa distance, ali veće opasnosti nije bilo.

14:01 11.06.2021

Bivši napadač Partizana, koji je na kraju minule sezone pobegao iz Humske, ušao je na teren umesto Itoa.

Ivan Ilić menja Nemanju Maksimovića na drugoj strani.

13:57 11.06.2021

Ulazi mladi Sava Aranđel Čestić, van terena je Stefan Mitrović.

13:54 11.06.2021

Iako Japan vodi, Japan i napada. Ne preterano rizično, ali Srbija ne uspeva da preotme kontrolu meča i da pokuša da dođe do izjednačujućeg gola.

13:49 11.06.2021

Imala je Srbija sreće, pošto je pogodak debitantu Onaivuu poništen zbog ofsajda.

13:43 11.06.2021

Nije uspevao mladi fudbaler Partizana da pokaže svoj talenat, niti je imao dovoljno lopti, niti je uspevao da pronađe prostor za trk. To će u nsatavku pokušati da uradi Željko Gavrić, fudbaler Crvene zvezde.

13:38 11.06.2021

Imao je srpski tim priliku posle prekida, Mitrović je na kraju pokušao glavom da plasira loptu u gol, ali je to učinio veoma loše.

13:34 11.06.2021

Neverovatno loša reakcija ekipe Srbije, iz kornera je lopta stigla na udaljenost od desetak metara od gola, odbijena je na levi bok, a tu je Ito bio usamljen i nije imao nikakav problem u nameri da savlada Rajkovića.

Srbija gubi – 1:0.

13:31 11.06.2021

Joveljić je požuteo već u prvom minutu nastavka, selektor Stojković je iz igre izveo Makarića i uveo vezistu Vulića,  teren je napustio i Grujić, a umesto njega tu je desni bek Petković.

13:16 11.06.2021

Minut nadoknade vremena nije ni morao da se dogodi, rezultat je nerešen (0:0), Japan je imao inicijativu i kontrolu poseda, ali je Srbija bila bliža golu.

Suma sumarum – tanko, na obe strane.

13:13 11.06.2021

Odlična, odlična akcija Srbije, Makarić je dobio loptu u kaznenom prostoru, iskosa sa leve strane, ali je očajno šutirao levom nogom što je izazvalo burnu reakciju selektora Stojkovića.

13:10 11.06.2021

Odlično se otvorio mladi napadač, leđima je napravio sebi prostor sa ivice kaznenog prostora i iz okreta je raspalio po lopti levom nogom. Makarić je morao da izbegne taj udarac, ali je on završio iznad prečke.

13:03 11.06.2021

Ito se sjajno otvorio, stigao je na dvadesetak metara od gola Srbije i odlično šutirao levom nogom, ali je Rajković bio na pravom mestu.

Srbija i dalje pokušava kontranapadima, ali Makarić ne uspeva da zadrži loptu dok Joveljić i Jović ne mogu da pronađu dovoljno prostora za trk.

12:56 11.06.2021

Retki su slučajevi u prvih 25 minuta da je Srbija dobila šansu da kreira napad, a i kada je do toga došlo lopta nije tekla kako treba. Često su igrači Srbije birali jednostavnija rešenja, događala su se otvaranja koja je trebalo primetiti, ali nije bilo pravovremenih dodavanja za progresiju u napadu.

12:48 11.06.2021

Od Gudelja na desnom boku lopta je stigla do Spajića koji je dijagonalom pokušao da pronađe Terzića, ali je od svega Srbija dobila samo aut. U nastavku je Pavlović uz Grujića pokušao da kreira šansu, lopta je upućena ka kaznenom prostoru, ali ne dovoljno dobro da ugrozi gol Japana.

12:44 11.06.2021

Prekršaj japanskih fudbalera na tridesetak metara od gola je značio i priliku za Nemanju Gudelja da centrira, ali niko od srpskih igrača nije uspeo da bude najviši u skoku. Srbija se polako otvara, ali Japan i dalje ima posed.

12:40 11.06.2021

Inicijativa Japana se umalo isplatila, centaršut sa desnog krila je išao u kazneni prostor Srbije, golman Rajković je reagovao boksovanjem, ali je morao da ponovi intervenciju kako bi otklonio opasnost.

12:35 11.06.2021

Posle prvih pet minuta deluje da je Japan ofanzivnije orijentisan, drži loptu i pokušava da probije blok Srbije. Sa druge strane, srpski tim čeka svoju šansu i pritiska poslednju liniju odbrane rivala.

12:29 11.06.2021

Meč je startovao, Srbija je prepustila loptu Japanu i čeka grešku kako bi omogućila brzim fudbalerima poput Nemanje Jovića i Dejana Joveljića da iskoriste „rupe“ u odbrani domaće ekipe.

12:16 11.06.2021
12:15 11.06.2021
11:48 11.06.2021
Fudbalska reprezentacija Srbije pred prijateljski meč sa Jamajkom - Sputnik Srbija, 1920