Petrušev trojkom srušio Zvezdu i izborio majstoricu! /video/

© Foto : ABA / FMPFilip Petrušev
Filip Petrušev - Sputnik Srbija, 1920, 11.06.2021
Košarkaši Mege Sokerbet pobedili su Crvenu zvezdu 86:79 i izjednačili su na 1-1 u finalnoj seriji Košarkaške lige Srbije. Majstorica se igra u nedelju u dvorani „Aleksandar Nikolić“.
Ključan koš na utakmici postigao je Filip Petrušev koji je na 70 sekundi do kraja pogodio trojku za velikih +7, 80:73.
Petrušev je u završnici zablistao i mlada ekipa Mege uspela je da izbori majstoricu.
View this post on Instagram

A post shared by Uncle Screw (@uncle.screw)

Zvezda nije uspela da za kratko vreme nadoknadi sedam poena, te će pred svojim navijačima pokušati da dođe do nove titule šampiona Srbije.
Utakmica između dve ekipe bila je veoma čudna, pošto je u prvoj četvrtini domaći tim razbio crveno-beče. Dominirali su, sve im je ulazilo u koš i posle samo deset minuta rezultat je bio – 35:17.
Ipak, za mlade timove je normalno da osciliraju, te je Zvezda, kao znatno iskusnija, uspela da se vrati i da čak vodi na poluvremenu – 45:46.
Treća deonica ispostaviće se kao ključna pošto je Mega ponovo odigrala sjajnih deset minuta, te je pred odlučujuću četvrtinu imala sedam poena viška – 65:58.
U četvrtoj je ekipa Vlade Jovanovića održavala prednost, a odlučujući koš postigao je pomenuti Petrušev.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Simonović sa 19 poena i 20 skokova, Petrušev je dodao 16, a Dragan Milosavljević je postigao 12 poena.
Kod Zvezde je sjajan bio Ognjen Dobrić sa 31 poenom, dok je Lengston Hol ubacio 19.