Srpski mladići hrabro izašli na megdan olimpijskom Brazilu – i kapitulirali usred Beograda /video/

© Foto : FSSMlada reprezentacija Srbije
Mlada reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 08.06.2021
Fudbaleri mlade reprezentacije Srbije poraženi su od olimpijske selekcije Brazila sa 3:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Beogradu.
Srpski tim je odolevao veoma jakoj selekciji Brazila, ali je potonuo u poslednjih petnaestak minuta duela.
Izabranici selektora Zvonka Živkovića su prvi gol primili u 33. minutu, kada je precizan bio levi bek Brazila Giljerme Arana.
Do 75. minuta su mreže mirovale, ali je potom u roku od svega 120 minuta čuvar gola srpskog tima Miloš Gordić dvaput kapitulirao.
U oba navrata precizan je bio napadač brazilske ekipe, Pedro, najpre u 75, a potom u 77. minutu.
Finiš meča je obeležila i prilika za Srbiju koju su propustili Zukić i Milosavljević, lošim pokušajem realizacije kontranapada.
U poslednjim minutima je šansu imao i Štulić, ali je mreža Brazila ostala netaknuta.
Srbija: Gordić – Bjeković, Mitrović, Marjanović, Daničić – Topić, Tetek, Milosavljević, Pavlović, Vidosavljević – Ilić. Igrali su još: Štulić, Zukić, Đerlek.
Brazil: Breno – Meninjo, Gabrijel, Ninjo, Arana – Klaudinjo, Bruno, Žerson – Malkom, Martineli, Pedro. Igrali su još: Lizijero, Rodrigo, Mateus, Reinijer, Antoni, Guga.
► Hrvate su kaznili zbog „Za dom spremni“, ako ne kazne Ukrajinu – nastaće katastrofa