Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak je pokazao dva lica za spektakularni preokret!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, pobedio je 19-godišnjeg Lorenca Musetija u spektakularnom meču osmine finala Rolan Garosa, posle nepunih pet setova i predaje mladog Italijana pri vođstvu srpskog igrača od 4:0 u odlučujućem periodu.
Đoković je izgubio prva dva seta sa po 6:7, u trećem je uhvatio ritam i rešio ga je u svoju korist sa 6:1, u četvrtom je briljirao sa 6:0, a iscrpljeni Museti je predao u petom setu.
Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv još jednog italijanskog tenisera, Matea Beretinija koji je do te faze Grend slem turnira stigao predajom Rodžera Federera.
Činilo se da će Novak imati lak posao u duelu osmine finala protiv momka kome je ovo prvo pojavljivanje na Grend slem turnirima.
Detalj sa meča Rolan Garosa između Đokovića i Sandgrena - Sputnik Srbija, 1920, 07.06.2021
Amaterska greška zbog koje je „nastradao“ Federerov legat
U četvrtom gemu prvog seta Đoković je napravio brejk i poveo sa 3:1, ali je Museti već u narednom uspeo da uzvrati i vrati meč u egal.
Do kraja 12. gema niko od tenisera nije dobio priliku za brejk, ušlo se u taj-brejk gde je veći fokus imao Museti, stekao je tri set lopte i sa 9:7 rešio dodatni period, za vođstvo u setovima.
Gotovo preslikana situacija se dogodila u drugom setu, samo što su akteri zamenili uloge jer je Museti oduzeo servis Đokoviću u četvrtom gemu, da bi srpski teniser već u narednom odgovorio.
Italijan je delovao kao daleko bolji rival, leteo je po terenu, skupljao brejk šanse, ali ih nije koristio, pa se ponovo ušlo u taj-brejk.
U tom delu drugog seta Đoković je bio neprepoznatljiv, potpuno odsutan i van fokusa, o čemu svedoči i činjenica da je jedan poen propustio zato što je više gledao u liniju nego u lopticu.
Novak Đoković tokom meča sa Pablom Kuevasom u drugom kolu Rolan Garosa - Sputnik Srbija, 1920, 05.06.2021
Zapad priznao: Novakova igra pod pritiskom – bez premca
Museti je osvojio čak četiri poena na Đokovićev servis stigao je do pet prilika da završi set, a drugu je iskoristio za 7:2 u taj-brejku, odnosno 2:0 u setovima.
Pauza koja je usledila je na teren dovela novog Novaka – otišao je Đoković u svlačionicu, zadržao se neko vreme i vratio kao potpuno drugi igrač, fokusiran, spreman i svestan toga da mora da preuzme inicijativu.
Museti se sa takvim rivalom susreo već na startu trećeg seta, Novak je osvojio tri uzastopna gema, dozvolio je Italijanu da dobije četvrti, ali je potom usledila nova serija od tri što je značilo i kraj trećeg seta za svega 28 minuta.
Mladi Italijan je potpuno pao, Đoković je preuzeo sve konce igre i demonstrirao silu u četvrtom setu, dozvolivši rivalu da osvoji svega četiri poena – i to samo u petom i šestom gemu.
​Evidentno je bilo da Museti ima problem sa kondicijom, noge ga nisu slušale pa je pred peti set pokušao da se osveži medicinskim tajm-autom.
Za to vreme Đoković se istezao i pripremao za nastavak, ali je morao na novu pauzu jer je doživeo povredu kažiprsta već u prvom gemu petog seta, pokušavajući da odigra udarac sa podloge, pošto se prethodno okliznuo.
​Peh nije omeo Novaka, ređao je poene, Museti se sve teže kretao i pri rezultatu 4:0 za srpskog tenisera, 19-godišnjak je odlučio da preda meč, s obzirom na to da je bilo jasno da nema nikakve šanse protiv zahuktalog Đokovića.
17:03 07.06.2021

Iscrpljeni 19-godišnji Italijan nije više mogao da stoji na nogama posle četvrtog gema u petom setu, prišao je Đokoviću i predao meč!

Novak ide u četvrtfinale i u njemu će igrati protiv Matea Beretinija, koji je bez borbe stigao u taj deo takmičenja zbog povlačenja Rodžera Federera.

16:56 07.06.2021

Za razliku od trećeg seta, pogođena linija Musetija nije izazvala bes nego osmeh na Novakovom licu.

U takvom ritmu je nastavio Đoković, mirno je realizovao poene i poveo sa ogromnih 4:0 u petom setu!

16:53 07.06.2021

Museti kao da želi da se meč što pre završi, a Đoković rutinski koristi prilike i vodi sa 3:0 u petom setu, novim brejkom!

16:51 07.06.2021

Servis je proradio, uprkos povredi prsta – as udarac za potvrdu brejka i 2:0 u petom setu!

16:45 07.06.2021

Akrobatskim potezom Đoković je stigao do prvog poena u petom setu na servis rivala i tom prilikom je raskrvario kažiprst desne ruke, što može da mu napravi velike probleme u nastavku.

Đoković je nastavio meč i stigao do brejk šansi – iskoristio je prvu i poveo sa 1:0!

16:41 07.06.2021

Italijan je konačno stigao nazad, ali je već posle prvog poena došlo do nove pauze jer je Đoković raskrvario kažiprst desne ruke pri pokušaju da odigra udarac sa zemlje.

16:33 07.06.2021

Mladi Italijan je evidentno iscrpljen, imao je velike probleme pri kretanju, potražio je pomoć fizioterapeuta, a potom je otišao u svlačionicu.

16:32 07.06.2021

Novak je za manje od 20 minuta završio posao u četvrtom setu, dobio ga je sa 6:0 i obezbedio izjednačenje na 2:2, iskoristivši prvu set loptu!

Đoković je rivalu dozvolio da osvoji samo četiri poena i maksimalno je iskoristio činjenicu da je Museti veoma umoran posle prva dva iscpljujuća seta.

16:30 07.06.2021

Hteo je Đoković da skrati gem na servis Musetija, rizikovao je i produžio gem fenomenalnim riternom, u momentu kada je rival nameravao da završi gem.

Đoković je nastavio da forsira, stigao je do izjednačenja, a potom i do brejk šanse koju je i iskoristio, za 5:0!

16:26 07.06.2021

Neverovatno je, ali Museti za četiri gema nije osvojio niti jedan poen!

Đoković briljira, ima fenomenalan ritam i vodi sa 4:0 u četvrtom setu.

16:23 07.06.2021

Opet brejk i opet Museti nije osvojio niti jedan poen – 3:0 u četvrtom setu za Đokovića!

16:20 07.06.2021

Đoković nije dozvolio rivalu da osvoji niti jedan poen u drugom gemu – 2:0!

16:18 07.06.2021

Nestvarno! Novak je bez izgubljenog poena napravio brejk na startu četvrtog seta!

Briljantno – 1:0!

16:14 07.06.2021

Drugačijeg pogleda, svežijeg izraza lica, fokusiraniji nego u prva dva seta – Đoković je u sedmom gemu trećeg seta lako stigao do dve set lopte, iskoristio je prvu za 6:1 i smanjeivanje zaostatka na 2:1 u setovima!

16:12 07.06.2021

Đoković nije potrošio mnogo energije u svojim servis gemovima, sačuvao se za šesti gem u trećem setu i napravio drugi brejk, za 5:1!

16:09 07.06.2021

Konačno! Đoković igra na svom prepoznatljivom nivou, niže udarce i ne greši kao u prva dva seta – 4:1!

16:06 07.06.2021

Italijan se oslobodio grča i bez izgubljenog poena je dobio prvi gem u trećem setu – 3:1.

16:03 07.06.2021

Đoković je pronašao ritam, agresivan je, ima veći tempo igre, dok je Museti u podređenom položaju.

Rezultat je jasan – Novak vodi sa 3:0 u trećem setu.

15:59 07.06.2021

Novak je odlično startovao prvi Musetijev servis gem u trećem setu, brzo je stigao do dva poena, imao je šansu i za brejk priliku, ali je loš odskok loptice uticao na to da sledeći udarac bude očajan.

Ipak, brejk šansa je stigla u sledećem poenu, a greška Musetija je značila da je to to – 2:0 za Đokovića!

15:53 07.06.2021

Novak je posle pauze startovao treći set bez izgubljenog poena – 1:0.

15:49 07.06.2021
15:47 07.06.2021

0:1 – Museti je prvi osvojio poen u taj-brejku, odličnom kombinacijom udaraca

0:2 – Greška Đokovića...

0:3 – Auh.... Novak je mislio da je lopta u autu i nije odigrao poen posle udarca Musetija!

0:4 – Nije dobro, Đoković kao da nije prisutan...

1:4 – Konačno! Museti je ispalio loptu u aut, za prvi poen Đokovića u taj-brejku.

1:5 – Dva mini-brejka viška za Musetija!

1:6 – Užasno... Loša reakcija Đokovića na mreži, pet set lopti za Musetija!

2:6 – Pa, tako treba! Direktan poen iz riterna za Đokovića!

2:7 – Kraj, set za Musetija!

15:41 07.06.2021

Sa dva as udarca Novak je otvorio gem koji mora da osvoji da bi opstao u drugom setu, a posle trećeg je lako reagovao volejem na mreži za 40:0.

Konačno – gem sa nulom i taj-brejk, 6:6.

15:38 07.06.2021

Laka dva poena Museti je ispratio duplom servis greškom, sa tribina se čulo glasno „Ajmo, Nole...“

Ali... Museti je pogodio nestvaran forhend iz gotovo izgubljene situacije, jurio je lopticu za forhend i uspeo je da fenomenalnim ravnim udarcem pošalje nju pravo na liniju, što je Novak prokomentarisao šokiranim izrazom lica.

Taj poen mu je doneo inspiraciju za sledeći i vođstvo od 6:5.

15:35 07.06.2021

Đoković definitivno nije na svom nivou i to se videlo u momentu kada je morao lagano da realizuje šansu na mreži, ali je omogućio rivalu da zapreti.

Ipak, sledeći poen je bio rutinski, za 5:5 i prekid niza od tri gema sa brejk šansom za Musetija.

15:29 07.06.2021

Vrhunski, ali vrhunski tenis italijanskog igrača koji nije mogla da poremeti ni podrška navijača sa tribina za Đokovića.

Novak je imao priliku da povede, drop-šot i lob ovoga puta nisu bili dobri, ali su potonji ritern i leteći forhend bili idealni, za 30:30.

Museti je imao sreću u narednom poenu, lopta je nezgodno odskočila pred Đokovićem, srpski teniser je odigrao ramom, a Italijan je lako stigao do prilike za gem, što je i iskoristio novom dobrom kombinacijom – 5:4.

15:25 07.06.2021

Museti nema kočnicu! Italijan je u trećem uzastopnom gemu na Novakov servis stigao do brejk lopte, ovoga puta sjajnom kombinacijom koja je završena lakim smeč udarcem.

Đoković je promašio prvi servis, ali je uspeo dubokim udarcima da navede rivala na grešku i izbori izjednačenje.

Naredni poen Novak je završio odličnim početnim udarcem koji Museti nije vratio, a zatim je i završio gem za 4:4.

15:18 07.06.2021

Museti je lepo ušao u sedmi gem, poveo je sa 30:0, ali je zatim „ispalio“ bekhend u aut, promašio je i prvi servis, međutim drugi Đoković nije uspeo da vrati u teren.

Novak je produžio gem sa dva veoma rizična udarca, Museti nije imao ritam u prvom servisu, ali ga je poslužio forhend za 4:3.

15:14 07.06.2021

Museti je briljantno napadao u šestom gemu, šetao je Đokovića po terenu, Novak je teškom mukom uspevao da vrati udarce, ali ne i sjajan forhend za brejk loptu.

Tri uzastopna poena je osvojio Italijan, ali je Đoković prekinuo tu seriju sjajnim servisom za izjednačenje.

Novi dobar početni udarac Đokoviću je omogućio prednost, a as poenom je završio gem – 3:3.

15:09 07.06.2021

Đoković je konačno zaigrao na svom nivou, lako je stigao do brejk šansi i uspeo je da iskoristi poklon rivala, te da smanji na 3:2.

15:02 07.06.2021

Novak Đoković je u problemu. Italijan igra izuzetno nadahnuto, bolje se kreće po terenu i lakše osvaja poene.

Uspeo je u četvrtom gemu da dođe do brejka.

14:57 07.06.2021

Dug gem je usledio, ali je Lorenco Museti koji je u jednom trenutku bio na konopcima uspeo da natera Đokovića da pogreši, kasnije i da dođe do novog vođstva.

14:51 07.06.2021

Uspeo je inspirisani Museti da osvoji dva poena na Đokovićev servis, ali je to bilo sve od njega. Srbin je uspeo da osvoji gem i da poravna rezultat u drugom setu.

14:48 07.06.2021

Museti je rutinski osvojio otvarajući gem u drugom setu.

14:43 07.06.2021
14:28 07.06.2021

1:0 – Novak dobro napada i iznuđuje grešku

2:0 – dosta sreće za Novaka, čiji drop-šot je pao tačno na liniju i neočekivano odskočio ka publici

2:1 – dobar servis Musetija, ali Đoković je mogao bolje da riternira

3:1 – greši Museti iz forhenda

4:1 – dobar napad Novaka i nova iznuđena greška Musetija

4:2 – fenomenalan bekhend viner Italijana

4:3 – još jedan sjajan bekhend Musetija, Novak je lopticu ispratio pogledom

4:4 – potpuno apsurdan poen. Museti se nestvarno odbranio i pogodio liniju, pa je slično uradio i Novak, a onda forhend smestio u mrežu.

5:4 – odlična kombinacija "jedan-dva", pa Novak ponovo vodi

5:5 – jako loš drop-šot Đokovića

5:6 – nova neiznuđena greška srpskog tenisera, ponovo iz forhenda

6:6 – Novak je pogodio forhend viner, a loptica je zakačila liniju tek za koji milimetar. Set lopta spasena!

6:7 – srpski teniser šalje lopticu daleko u aut, nova set lopta za Musetija

7:7 – drop-šot sada prolazi!

7:8 – jako dobar drop-šot Musetija, a onda i nadmudrivanje na mreži koje pripada Italijanu

7:9 – Novak je igrao previše povučeno, a Museti je to iskoristio i pogodio sjajan forhend viner za kraj seta

14:25 07.06.2021

Izuzetna igra mladog Musetija u prvom setu, a posebno u ovom gemu. Sve funkcioniše – od servisa, preko bekhenda i forhenda, pa do promene tempa i uglova.

Idemo u taj-brejk – koji Lorenco nikada u karijeri nije izgubio! Doduše, odigrao ih je samo osam, ali, opet...

14:21 07.06.2021

Sam je sebi zakomplikovao situaciju u ovom gemu Novak sa nekoliko užurbanih poteza za 15:30. Na sreću, proradio je prvi servis, pa je srpski teniser osvojio ovaj gem bez većih komplikacija, posle nekoliko neodbranjivih početnih udaraca u nizu, ali i jedne greške protivnika.

14:16 07.06.2021

Dve neočekivane greške Đokovića, ali onda sjajan bekhend za 30:30. Ipak, ponovo dva veoma bitna poena u nizu osvaja Italijan, uglavnom zahvaljujući dobro izgrađenim poenima nakon servisa, i ne dopušta protivniku ni priliku za brejk.

14:13 07.06.2021

Uz dva asa Đoković bez izgubljenog poena uzima svoj servis gem, na redu je Italijan!

14:05 07.06.2021

Bez ikakvih problema je Novak osvojio svoj gem, ali je Museti odgovorio istom merom. Pre ovog duela Novak je rekao da Lorenco, iako ima samo 19 godina, već poseduje zavidno raznovrsnu igru, što mladi Italijan dokazuje već u prvom setu.

Uspeva da parira Novaku u nekoliko različitih segmenata, pa baš zbog toga imamo veliku borbu u prvom setu.

U ovom gemu je Novak uspeo da od 40:0 dođe do đusa, ali je Museti odigrao dva fantastična poena i izjednačio.

14:01 07.06.2021

Sve bolje i bolje igra Museti. Ne samo da manje greši, već su njegovi udarci sve češće i češće direktni poeni. Novak izgleda dosta nezadovoljno, a pre samo oko pet minuta sve je izgledalo mnogo bolje.

13:50 07.06.2021

Delovalo je kao da Novak ima sve u svojim rukama, pošto je imao 40:15, ali i igru na svojoj strani. Međutim, situacija se odjednom zakomplikovala, pa je Museti spasao nekoliko gem lopti i – vratio brejk.

13:47 07.06.2021

Nije Novaku bilo potrebno mnogo vremena da slomi otpor Musetija. Potpuno ga je nadmudrio u ovom gemu, u praktično svakom poenu, igrajući izuzetno raznovrsno. Museti nije imao adekvatan odgovor, pa je pretrpeo brejk – sa nulom.

Veoma lako osvaja ovaj gem srpski teniser. Museti je napravio nekoliko iznuđenih grešaka i osvojio jedini poen posle Novakovog loše bekhenda.

13:38 07.06.2021

Dosta sigurno igra Museti na početku. U njegovoj igri se ne može osetiti veći pritisak, barem u ovom trenutku. Gubi dva poena u svom prvom servis gemu, ali ga i osvaja.

13:32 07.06.2021

Novak je dosta loše odigrao prva dva poena, ali je onda dodao gas i osvojio naredna tri. Napravio je duplu grešku za izjednačenje, ali to ga nije pokolebao, pa je bio sjajan i u naredna dva poena.

Museti je dobio bacanje novčića i izabrao ritern u prvom gemu.

13:09 07.06.2021
13:02 07.06.2021

Koko Gof je pobedila Ons Džaber sa 6:3, 6:1 i plasirala se u prvo Grend slem četvrtfinale u karijeri! Igraće protiv još jedne debitantkinje u četvrtfinalima, Čehinje Barbore Krejčikove, koja je razbila Sloun Stivens sa 6:2, 6:0.

Mlada Amerikanka još nije izgubila set u Parizu, a nalazi se u seriji od 13 pobeda u poslednjih 14 mečeva.

Novak i Lorenco mogu polako da krenu da se spremaju, pošto se njihov izlazak na teren očekuje za oko 20 minuta.

12:21 07.06.2021

Iako u prva tri kola nije imao zavidne protivnike, Novak je prikazao zavidan nivo tenisa.

Detalj sa meča Rolan Garosa između Đokovića i Sandgrena - Sputnik Srbija, 1920

Podsetimo, pobednik ovog duela je u četvrtfinalu trebalo da igra protiv boljeg iz okršaja Rodžera Federera i Matea Beretinija. S obzirom da je Švajcarac odustao od tog meča, Italijan je već među najboljih osam.

12:16 07.06.2021
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920
Ni Federer, ni Nadal – već Novak Đoković!
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920
Maestralni Đoković u osmini finala Rolan Garosa!
Đoković skoro pa nepogrešiv u Parizu!
Đoković deklasirao Amerikanca na startu Rolan Garosa!

Đoković i Museti se sastaju u osmini finala Rolan Garosa. Meč će početi nakon što svoj duel završe Koko Gof i Ons Džaber, koje su počele u 12.10.