Novak Đoković - Sputnik Srbija

Maestralni Đoković u osmini finala Rolan Garosa!

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa pobedom u tri seta protiv Ričardasa Berankisa – 6:1, 6:4, 6:1.
Prvi teniser sveta odigrao je veoma dobar meč i za plasman među osam najboljih igrača u Parizu igraće protiv talentovanog Italijana Lorenca Musetija.
Đoković je furiozno otvorio meč i posle samo osamnaest minuta igre vodio je 5:0. Berankis nije znao gde se nalazi, Novak je to iskoristio i za manje od pola sata igre poveo je 1-0 (6:1).
Očekivao se odgovor Litvanca, da pruži nešto jači otpor srpskom teniseru, i to se dogodilo u drugom periodu igre.
Igrao je bolje Berankis, jer gore nije mogao u odnosu na prvi set, ali to je bilo dovoljno za četiri gema, 6:4 (2-0).
Đoković je imao jedan od onih mečeva gde je igrao onoliko koliko mu je potrebno. Tačno je znao kada da doda gas, kada da spusti i raduje forma u kojoj se nalazi.
U trećem setu na terenu videli smo isti scenario kao u prvom periodu igre. Novak je dominirao, dva puta je oduzeo servis protivniku i na kraju je rezultatom – 6:1, 6:4, 6:1 – pobedio Berankisa.
Tok meča mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu uz Sputnjik sport:
16:43 05.06.2021
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920
Ni Federer, ni Nadal – već Novak Đoković!
15:50 05.06.2021
15:48 05.06.2021
15:42 05.06.2021

Rutinski meč za prvog reketa sveta. U narednom kolu čega ga Lorenco Museti.

15:37 05.06.2021

Đoković je pretio i u ovom gemu, ali je Litvanac nekako uspeo da ga osvoji i samo ublaži poraz koji je neizbežan.

15:30 05.06.2021

Dupli brejk srpskog tenisera u trećem setu!

Jako smo blizu nove pobede Đokovića u Parizu.

15:23 05.06.2021

Samo jedan izgubljen poen i Novak sigurnom igrom hita ka pobedi.

15:21 05.06.2021

Ponovo brejk!

Odmah na startu Đoković dolazi do prednosti i utisak je da će meč biti gotov za 20-ak minuta.

15:17 05.06.2021

Berankis je pružio nešto jači otpor, ali opet to nije bilo dovoljno da zapreti Đokoviću.

Prvi set trajao je 27, a drugi 34 minuta.

15:12 05.06.2021

Dominacija.

15:10 05.06.2021

Rutinski gem za najboljeg tenisera sveta.

15:05 05.06.2021

Bio je dobar ritern Berankisa, ali je Đoković odigrao još bolji naredni udarac.

Sjajnom bekhend dijagonalom došao je do potvrde.

15:01 05.06.2021

Prizvali smo brejk!

Novak je odigrao veoma dobar gem, a na kraju je do brejka došao tako što je Berankis pogrešio.

14:57 05.06.2021

Jedan poen izgubio je Đoković u ovom gemu.

Rutinska igra prvog reketa sveta, koji će u narednim gemovima pokušati da oduzme servis protivniku.

14:54 05.06.2021

Podigao je nivo igre i dobija dva gema zaredom na svoj servis.

14:51 05.06.2021

Najjači otpor do sada pružio je Berankis na Đokovićev servis. Videli smo nekoliko dobrih poena, a gem na kraju pripada srpskom igraču.

Litvanac je podigao nivo igre.

14:47 05.06.2021

Sreća za Litvanca pošto je Novak na 30:30 imao zicer. Pogrešio je, Berankis je dobio gem loptu i iskoristio ju je.

14:42 05.06.2021

Berankis je osvojio samo četiri poena na Novakov servis. Sa druge strane, Đoković je iskoristio dve brejk lopte koje je imao i rezultatom 6:1 poveo je 1-0.

14:39 05.06.2021

Produžio je Berankis prvi set, međutim, već u narednom Đoković servira za vođstvo od 1-0.

14:34 05.06.2021

Furiozna igra Novaka. Ne dopušta mnogo prilika protivniku, što se i vidi na semaforu.

14:31 05.06.2021

Novi brejk srpskog tenisera.

Sjajnom bekhend paralelom završio je gem i napravio još jedan brejk. Briljantna igra prvog tenisera sveta.

14:26 05.06.2021

Sjajan start prvog reketa sveta. Udarci su mu oštri, precizni i posle samo nekoliko minuta igre ima tri gema prednosti.

14:22 05.06.2021

Drop-šot, bekhend paralela, nekoliko grešaka protivnika i rezultat je vidljiv na semaforu. Brejk Novaka na startu, te odlično kreće meč.

14:17 05.06.2021

Dobar gem za srpskog tenisera.

Uzeo je Berankis dva poena, imao je šansu i za treći, ali je pogrešio i srpski teniser dobija uvodni gem.

13:52 05.06.2021

Najbolji teniser sveta Novak Đoković igra drugi meč na terenu „Filip Šatrije“, pre njega i Berankisa na programu je bio duel Barbore Krejčik i Eline Svitoline.

Ukrajinka je bila favorit, ali je izgubila u dva seta od Čehinje - 6:3, 6:2. Početak susreta šesnaestine finala između Đokovića i Berankisa očekuje se oko 14 časova i 10 minuta.

13:48 05.06.2021