Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2021
Laslo Đere, srpski teniser, ostvario je pobedu kad Korentanom Muteom u prvom kolu Rolan Garosa posle gotovo četiri i po sata igre, a u narednoj rundi će igrati protiv zemljaka, Miomira Kecmanovića.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2021
U Americi se ne može naučiti ono što je Novak poneo iz Srbije /video/
Trenutno 53. igrač sveta je 19 pozicija niže rangiranog rivala savladao sa 3:1 u setovima, 6:3, 7:6, 6:7, 7:5.
Duel Đerea i Mutea je bio spektakularan, u prvom setu su igrači razmenili tri brejka, dva su išla na ruku srpskom igraču što je bila dovoljna razlika za osvajanje prvog seta.
U drugom je viđena prava drama, po dva brejka za 12 gemova nisu bila dovoljna za rešavanje pobednika, ušlo se u taj-brejk gde je Laslo spasao četiri set lopte, propustio dve, ali na kraju nije izdržao i rezultat je bio izjednačen.
Treći set je bio jednako uzbudljiv, po jedan brejk su vodili ka čak pet set lopti za Francuza u 12. gemu, Đere je izdržao sve nalete i u taj-brejku uspeo da povede sa 2:1.
U četvrtom su već stvari bile daleko jasnije, ali samo do sedmog i osmog gema gde su igrači razmenili po brejk.
Đere je ključnu razliku stekao u 11. gemu, a u 12. je bez izgubljenog poena kompletirao i treći osvojeni set za veliku pobedu i duel sa Miomirom Kecmanovićem u drugom kolu Rolan Garosa.
► Srbin šokirao Britanca – i osvetio Đokovića!