Srbin šokirao Britanca – i osvetio Đokovića!

© AP Photo / Michel EulerMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2021
Miomir Kecmanović, mladi srpski teniser, briljantnom igrom je ostvario pobedu nad britanskim igračem Danijelom Evansom u prvom kolu Rolan Garosa, rezultatom 3:1 (1:6, 6:3, 6:3, 6:4).
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 15.04.2021
Šok u Monte Karlu – Đokovića eliminisao Britanac!
Kecmanović, trenutno 48. igrač sveta, uspeo je da napravi preokret protiv 21 poziciju bolje plasiranog rivala koji je, podsetimo, savladao Novaka Đokovića na nedavnom turniru u Monte Karlu.
Mladi Srbin nije dobro ušao u duel, gubio je sa čak 5:0 u prvom setu i činilo se da će se njegova odiseja na Rolan Garosu brzo završiti.
Ipak, on je u šestom gemu prvog seta spasao jednu set loptu, u sedmom nije imao takav rezultat, ali se pojavila naznaka da bi mogao da pronađe svoj ritam.
To se i dogodilo u drugom setu, poveo je sa 3:0 i sigurnom igrom u devetom gemu okončao drugi set i izjednačio na 1:1.
Potpuni spektakl je viđen u trećem setu, teniseri su napravili čak osam brejkova, završno sa Kecmanovićevim u devetom gemu, za opet 6:3 i preokret na 2:1.
Četvrti set je bio jednako zanimljiv, viđeno je 14 brejk šansi, a u svemu se Kecmanović bolje snašao i osvojio ključni set sa 6:4.
U narednom kolu Kecmanović bi mogao da se sastane sa zemljakom Laslom Đereom, koji igra protiv Korentina Muteta.
​► Novak o sukobu interesa: Ako tako misle – naći ću drugi način