Šok u Monte Karlu – Đokovića eliminisao Britanac!

© AFP 2023 / VALERY HACHENovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 15.04.2021
Novak Đoković, najbolji teniser sveta, doživeo je šokantan poraz od Danijela Evansa, britanskog igrača, u trećem kolu turnira u Monte Karlu.
Đoković: Užasno!

Britanac je meč završio u dva seta, sa 6:4, 7:5, a Đoković nije bio na svom nivou tokom duela.

Evans će se u narednom kolu sastati sa Davidom Gofanom, koji je izbacio Aleksandera Zvereva.

Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport, u našem tekstualnom prenosu

Đoković je nekarakteristično loše počeo duel i pretrpeo brejk već u prvom gemu meča.

To nije delvalo kao problem u tom trenutku, ali se ispostavilo da uzrok nije samo manjak koncentracije na početku, već generalno jako loša igra.

​​Srpski teniser je srljao iz greške u grešku i to je Evansu donelo mnogo prilika, koje je koristio gotovo bez pardona.

Tek nakon što je Britanac napravio dva brejka u nizu i poveo sa 3:0 je Novak uspeo da se upiše na semafor, a onda nedugo zatim da smanji na 2:3.

Evans je održavao visok nivo igre, dok je Novak i dalje grešio, ali je, ipak, uspeo da krene da sve više i više preti rivalu.

Pri rezultatu 4:3 za Britanca Novaka su dvaput oštetile sudije, ali je on uspeo da napravi brejk i izjednači na 4:4, što je delovalo kao ključni momenat seta.

​Ipak, ključni momenat desio se u narednom gemu, kada je pravo niotkuda Evans napravio još jedan brejk posle novih grešaka Srbina.

Britanac je iskorisito poklone rivala – kojih je bilo mnogo, s obzirom na čak 23 neiznuđene greške Đokovića u prvom setu – i mirno priveo taj deo igre kraju.

Novak je drugi set započeo nešto drugačijim stilom igre, pošto je češće krenuo da izlazi na mrežu i skraćuje poene.

To je kratko trajalo, pošto se nedugo zatim vratio karakterističnoj igri sa osnovne linije, ali je mala promena poljuljala igru protivnika dovoljno da se dođe do brejka.

Novak je posle više od sat vremena igre prvi put poveo sa brejkom, da bi isti i potvrdio i poveo sa 3:0.

Igra srpskog tenisera je izgledala sve bolje i bolje, iako je bila daleko od briljantne, pa je delovalo kao da će drugi set biti ekspresno gotov.

Niko nije očekivao da Novakov nivo igre ponovo padne, pogotovo tako brzo nakon što manjeg poboljšanja, ali se upravo to i desilo.

Evans je došao do ribrejka, a onda pri rezultatu 4:4 imao loptu na reketu kojom je mogao da, verovatno, dođe do ključnog poena.

Pri 15:30 na Novakovom servisu Evans je promašio zicer na mreži, posle kojeg je srpski teniser osvojio i naredna dva poena, a onda na 5:4 došao do brejk/set lopte.

​Usledilo je ono što je viđeno tokom celog meča – greška iz bekhenda, pa je Novak ostao bez brejka, ali i bez gema.

Novakovi loši servisi su Evansa doveli do toga da druge servise protivnika hvata maltene iz servis polja, što je dodatno poljuljalo samopouzdanje najboljeg tenisra sveta.

Duplom servis greškom mu je poklonio novi brejk, a onda i naredni gem posle nekoliko neiznuđenih grešaka.

​► Nadal pred srpskim novinarom omalovažio Đokovićev rekord: „Ne znam šta to znači“ /video/

Novak: Volim oca, ali nisam uvek saglasan sa onim što kaže

Italijan je želeo da Englezima „eksplodira bomba“, a vređao je i Srbina koji mu je oprostio