Lendri Noko, Marko Simonović i Ognjen Dobrić – KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda pobedila Budućnost i osvojila ABA ligu u paklu Pionira!

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su ABA ligu, pošto su u petoj utakmici finala pobedili podgoričku Budućnost – 67:60.
Crveno-beli osvojili su peti titulu na Jadranu, a meč je prelomio Džordan Lojd trojkom na 30 sekundi do kraja utakmice.
U dvorani „Aleksandar Nikolić“ bilo je oko pet hiljada navijača kojima idu velike zasluge za trijumf jer su od prvog do poslednjeg minuta bodrili svoje igrače.
View this post on Instagram

A post shared by Uncle Screw (@uncle.screw)

Na terenu je bilo veoma tvrdo, videli smo malo lakih poena i ni u jednom trenutku na semaforu nije bila dvocifrena prednost. Zvezda je uglavnom vodila, ali Budućnost je pružala žestok otpor i razlika je uglavnom bila između dva i šest poena.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lendri Noko koji je imao 17 poena i 12 skokova. Pratio ga je Lojd sa 15, dok je Dobrić ubacio 12. Kod gostiju istakao se Kobs sa 21 poenom, dok je podbacio Danilo Nikolić koji se nije upisao u listu strelaca.
Na početku utakmice igralo se veoma tvrdo. Poeni su se, žargonski rečeno, „porađali“ i na semaforu smo uglavnom gledali egal.
Lojd je jako loše ušao u utakmicu i Radonjić je ubrzo morao da ga zameni. Dobrić je ušao i uneo novu energiju, te je početkom druge četvrtine prednost domaćina bila i +7, 22:15.
Seriju crveno-beli prekinuo je Nikola Ivanović i do kraja poluvremena rezultat se nije mnogo menjao. Koševi su se teško postizali i utisak je da je Zvezda propustila šansu da stvori osetniju prednost.
Na kraju, Lojd je prvim poenima na meču postavio konačnih 33:28 posle dvadeset minuta igre. Noko je do poluvremena bio najefikasniji igrač Zvezde sa 10 poena, a isto toliko postigao je i Kobs u redovima Budućnosti.
Tokom treće četvrtine gledali smo preslikanu košarku. Malo poena, jake odbrane i minimalno vođstvo crveno-belih, te se u poslednju deonicu ušlo sa +4, 53:49.
U četvrtoj je usledila drama. Domaći košarkaši nalazili su se u prednosti, međutim, nikako nisu mogli da se odlepe i utisak je bio da će se Budućnost nekako vratiti u meč i preokrenuti. Tako obično biva kada se protivnik na vreme ne slomi.
Ipak, Podgoričani nisu imali snage, a jedan od ključnih koševa postigao je Marko Simonović. Na rezultatu 55:51, Simon je pogodio trojku i time doneo velikih +7. Do kraja su uspeli da zadrže istu prednosti i slave 67:60.
Utakmicu ste mogli da pratite putem našeg bloga.
21:34 28.05.2021
20:39 28.05.2021
20:10 28.05.2021
22:45 28.05.2021
22:23 28.05.2021
22:18 28.05.2021

Džastin Kobs pogodio je uz faul, ali je promašio dodatno slobodno bacanje.

Džordan Lojd!

Trojka Amerikanca za velikih +8! Zvezda je pred titulom.

Del Vale je pogodio dva bacanja, 66:60.

22:15 28.05.2021

Noko nije uspeo da poentira, napad imaju gosti.

Ivanović pravi faul u napadu i lopta je za crveno-bele.

Lengston Hol je izgubio loptu, a na sreću je Dela Vale promašio trojku.

22:14 28.05.2021

Poentira centar Zvezde pored Mitrovića, 63:56. Budućnost nije iskoristila napad, trojku je promašio Nikolić. Ulazimo u poslednja dva minuta.

22:13 28.05.2021

Promašio je Džastin Kobs, ali neprecizan je i Džordan Lojd. Utisak je da su Zvezdi potrebna još četiri koša kako bi slomila otpor Podgoričana. Luka Mitrović smanjuje, 61:56.

22:11 28.05.2021

Otvoren šut promašio je Danilo Nikolić.

Lendri Noko ima dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 61:54.

22:10 28.05.2021

Noko je zakucao loptu, međutim, Dela Vala vraća nadu Budućnosti, 60:54.

22:07 28.05.2021

Eksplodirao je Pionir posle trojke iskusnog Simonovića, 58:51! Na drugoj strani nije uspeo da pogodi Popović.

Koraci Dobrića, lopta je za Budućnost.

22:04 28.05.2021

Postiže ih Džordan Lojd! Tajm-aut Budućnost.

Bacanja ima Zoran Nikolić, faul Džordana Lojda. Pogodio je oba, 55:51.

22:00 28.05.2021

Zvezda u prvom minutu nije uspela da postigne koš, ali nije ni Budućnost. Očekuje nas deset dugih minuta.

Ognjen Dobrić nije uspeo da pogodi trojku. Izgleda da poena neće biti ni u drugom minutu ove deonice.

21:55 28.05.2021

Velika borba i drama očekuje nas u trećoj četvrtini!

21:52 28.05.2021

Poentira Kobs i sada je samo -2, 51:49. Tajm-aut Radonjić.

Dobrić je promašio, ali tu je bio Kuzmić da popravi, 53:49.

21:48 28.05.2021

Lojd je pogodio dva slobodna bacanja, a zatim je Dela Vale izgubio loptu nakon čega je u kontri poentirao Volden, 51:45. Tajm-aut Milojević.

U poslednjoj sekundi napada Mitrović poentira, 51:47.

21:44 28.05.2021

Iskusni igrač Zvezde odigrao je odlično i Dela Vale nije uspeo da pogodi.

Na drugoj strani Kuzmić zakucava za +6, 47:41.

Velika greška Dobrića i Uskokovića, te Budućnost iz jednog poseda smanjuje na -2, 47:45.

21:42 28.05.2021

Promašio je zicer, ali je došao do lopte u napadu i ispravio se, 45:39.

Edžim je pogodio oba bacanja, 45:41. Džordan Lojd nije uspeo da poentira i napad je za goste.

21:40 28.05.2021

Nikola Ivanović pogodio je oba slobodna bacanja, 43:39. Dobrić nije uspeo da poentira, te Budućnost ima napad. Kobs je promašio šut sa poludistance.

21:36 28.05.2021

Noko je popravio promašaj Lojda i pogodio za +7, 41:34.

Kobs je smanjio na -4, 41:37, a zatim Lengston Hol poentira, 43:37.

Amerikanac postiže prve poene za crveno-bele, 35:32. Nikolić zakucava za -1, 35:34.

Lojd je raspoložen na startu drugog poluvremena! Trojka uz faul, 39:34.

21:32 28.05.2021

Zoran Nikolić je poentirao na početku treće deonice, 33:30.

Crveno-beli nisu iskoristili napad, dok je Kobs smanjio na -1, 33:32.

21:16 28.05.2021

Džordan Lojd poentirao je na kraju poluvremena, te se na petnaestominutnu pauzu ide sa +5 Zvezde, 33:28.

Noko je najefikasniji kod domaćina sa deset poena, Dobrić je postigao devet, a Kuzmić četiri. Na drugoj strani Kobs ima 10, a Ivanović 6.

21:11 28.05.2021

Bek Zvezde nije uspeo da poentira na isteku napada, a na sreću domaćina ni Budućnost nije poentirala.

21:07 28.05.2021

Kobs je poentirao uz faul Simonovića, a na drugoj strani Dobrić je iz drugog pokušaja pogodio i doneo Zvezdi +4, 30:26.

21:04 28.05.2021

Lendri Noko poentirao je za +6, 26:20.

Ivanović pogađa novu trojku i smanjuje, 26:23. Ognjen Dobrić nije uspeo da poentira preko Luke Mitrovića.

21:01 28.05.2021

Amerikanac ima 0/6 iz igre.

Lazić popravlja i postiže nove poene, 24:20.

21:00 28.05.2021

Nikola Ivanović pogodio je trojku za -4, 22:18.

Lojd je ponovo izveo loš potez, te je napad za goste. Budućnost poentira sa linije za slobodna bacanja preko Kobsa, 22:20.

20:58 28.05.2021

Ekipa iz Podgorice bez pogotka u drugoj četvrtini. Muče se Podgoričani.

Novi koš Ognjena Dobrića, 22:15.

20:55 28.05.2021

Uskoković je sjajno pronašao Kuzmića koji je zakucao neometan, 17:15.

Melvin Edžim izgubio je loptu, dok je Dobrić u narednom napadu pocepao mrežicu za +5, 20:15. Tajm-aut Dejana Milojevića.

20:52 28.05.2021

Apić je promašio, a onda Džordan Lojd gubi loptu. Očajna igra Zvezdinog Amerikanca.

20:50 28.05.2021

Veoma tvrdo igralo se u prvoj četvrtini. Nijedna ekipa nije uspela da pronađe pravi ritam, te je posle deset minuta rezultat 15:14.

20:48 28.05.2021

Lendri Noko raspoložen. Novi poeni centra Zvezde, 15:11.

Nikola Ivanović drugi napad zaredom maši šut pod košem.

20:44 28.05.2021

Ognjen Dobrić poentirao je za +1, 12:11.

Na drugoj strani neprecizan je bio Džastin Kobs.

Tužno.

20:40 28.05.2021

Zoran Nikolić promašio je oba slobodna bacanja, a dvojku nije uspeo da pogodi ni Lazić.

Trojku je zatim pogodio Kobs, te je Radonjić zatražio prvi tajm-aut, 8:11.

Treba istaći da se bivšem kapitenu Zvezde, Luki Mitroviću, koji igra za Budućnost skandira veoma pogrdno, što je jako tužno.

Nikolić je poentirao pored Noka za 5:6.

Zvezda je uzvratila preko Branka Lazića koji je pogodio trojku, 8:6. Mitrović zakucava i donosi izjednačenje, 8:8.

20:36 28.05.2021

Čevrti promašaj Amerikanca. Ovoga puta je bio zicer.

Nije uspela ni Budućnost da poentira. Tvrdo na startu duela.

Branko Lazić promašio je trojku, ali je Noko obezbedio novi napad. Lopta je došla u ruke Voldena koji je pogodio trojku, 5:4.

20:34 28.05.2021

Srpski košarkaš donosi minimalnu prednost ekipi iz Podgorice, 2:4.

Džordan Lojd promašio je treći šut zaredom.

Zoran Nikolić pravi faul u napadu, dobro se pozicionirao Lazić.

20:33 28.05.2021

Poentirao je Lengston Hol. Prostor mu je napravio Noko i Amerikanac je pogodio šut sa poludistance.

Džastin Kobs postiže prve poene za goste, 2:2.

Na drugoj strani novi promašaj Džordana Lojda.

20:31 28.05.2021

Džordan Lojd nije uspeo da poentira u prvom napadu. Ni Budućnost nije iskoristila napad.

Ali i protiv epidemioloških mera.

20:29 28.05.2021

Petorke izlaze na teren.

20:24 28.05.2021
Milan Borjan došao da podrži KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Milan Borjan došao je u dvoranu „Aleksandar Nikolić“.

20:23 28.05.2021

Slika od pre dve godine kada je Zvezda u petoj utakmici zgazila Budućnost.

20:20 28.05.2021
20:19 28.05.2021

„Očekuje nas peta utakmica, verujem da ko bude bolje izneo pritisak važnosti meča, da će imati veće šanse da pobedi. Obe ekipe su na gostovanjima imale šansu za pobedu, nisu ih iskoristile. Videćemo da li ćemo uspeti da pobedimo na strani.“

„Svi znamo koliko je to značajno za nas. Nikom nije bilo prijatno što smo dugo igrali u ambijentu izazvanom zbog korone. Imali smo prilike da igramo pred navijačima, podrška je značila u Pioniru, kao što je ekipi Budućnosti značila u Podgorici. Očekujem da dobijemo još jednu veliku podršku, da nas navijači bodre i pomognu da svi zajedno dođemo do još jedne pobede“, rekao je Radonjić.

20:16 28.05.2021