Šok u Lionu – šta se desilo „ruskom tajnom oružju“?

© Sputnik / Aleksandar Džorovič / Uđi u bazu fotografijaAslan Karacev, ruski teniser
Aslan Karacev, ruski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 19.05.2021
Aslan Karacev, ruski teniser, doživeo je šokantan poraz od Janika Sinera u prvom kolu turnira u francuskom Lionu.
Ruski teniser Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920, 20.03.2021
Strašni Aslan Karacev – ruska senzacija osvojila prvu ATP titulu!
Italijan je slavio u epskom duelu posle dva i po sata igre u tri seta, 0:6, 6:3, 6:4.
Karacev je sjajno igrao u prvom setu, nije rivalu dozvolio da osvoji niti jedan gem i očekivalo se da će rutinski pobediti 17. igrača sveta.
Ipak, sve se promenilo u nastavku, Siner je poveo sa čak 4:0, Karacev je na trenutak učinio set zanimljivim napravivši brejk.
To je umalo učinio i u sedmom gemu, ali je propustio tri brejk prilike i omogućio rivalu da u devetom gemu izjednači na 1:1.
Treći set je bio potpuno različit, do devetog gema nije bilo brejka, tada je Siner uspeo da napravi razliku i da u desetom gemu iskoristi drugu meč loptu.
​► Zapad priznao: Rim serijski prestupnik prema Đokoviću
► „Ludi“ teniser otvorio dušu: „Nisam mogao da ustanem iz kreveta“
► Šok – Federer eliminisan na domaćem terenu!