Zvezda se kockala sa +15, ali povela u finalu!

© Foto : ABA liga/Crvena zvezdaDetalj sa utakmice Crvena zvezda Budućnost u finalu ABA lige
Detalj sa utakmice Crvena zvezda Budućnost u finalu ABA lige - Sputnik Srbija, 1920, 16.05.2021
Crvena zvezda je pobedila Budućnost u prvom meču finala ABA lige rezultatom 82:78.
Crveno-beli su odbranili domaći teren i poveli sa 1-0 u velikom finalu, te ostvarili prvi trijumf od potrebna tri za osvajanje trofeja i plasman u Evroligu.
Drugi meč serije igra se ponovo u Beogradu, 18. maja od 20.30 časova.
​Početak utakmice bio je dosta tvrd, na mali broj poena, a prva se minimalno odlepila Zvezda posle tehničke i tajm-auta Dejana Milojevića, trenera gostiju.
Aktuelni šampion je uspeo da dođe i do +9 na nekoliko minuta do kraja prve deonice, ali je usledila furiozna serija Podgoričana, pa se na prvu pauzu otišlo u egalu – 20:20.
​I početak druge deonice bio je rezervisan za promašaje, kojih je bilo u izobilju, pa je prvi poen došao tek posle skoro tri minuta.
Druga deonica nastavila je da teče u egalu. Prednost crveno-belima vratio je Lojd trojkom uz faul, ali je onda Lendri Noko dobio treći faul.
Lojd je nastavio da dominira, prednost Zvezde je ponovo porasla, a ovog puta se i zaustavila bez odgovora sa druge strane, pa je na poluvremenu bilo 44:38.
​Početak treće četvrtine je, za razliku od prethodne dve, pripao Budućnosti, koja je na 15 minuta do kraja i dalje uspevala da odoli pritiscima rivala.
Ipak, u tom trenutku usledila je furiozna serija Zvezde, kojom je domaćin došao do dvocifrene prednosti.
Posle tri četvrtine je bilo 63:55 za izabranike Dejana Radonjića.
​Prednost Zvezde je nastavila da raste i u poslednjem kvartalu. Posle trojke i ukradene lopte Dobrića bilo je čak 15 razlike za Zvezdu.
U tim trenucima delovalo je kao da je meč gotovo, a niko nije očekivao da će Budućnost da uspe da odgovori.
Međutim, na dva minuta do kraja bilo je samo četiri poena prednosti za Zvezdu.
Na 28 sekundi je Petar Popović pogodio polaganje za 80:78 za Zvezdu, ali je posle faula Lojd pogodio oba bacanja.
Trojku za nadu promašio je Kobs, a posle defanzivnog skoka Dobrića sve je bilo gotovo.
Najbolji akter meča bio je Džordan Lojd sa 23 poena, šest skokova i pet asistencija, dok ga je u stopu pratio Ognjen Dobrić sa 23 poena i šest uhvaćenih lopti.
Dejan Davidovac je postigao 12 poena, dok niko više u Zvezdi nije bio dvocifren.
Goste je u igri držao Vili Rid sa 26 poena i deset skokova.
Nikola Ivanović je dodao 16 uz deset asistencija, dok je Džastin Kobs imao osam, uz šest skokova i četiri asistencije.