Nikad ne otpisujte Nadala – spasio dve meč lopte i plasirao se u četvrtfinale

© AP Photo / Michel EulerRafael Nadal pri osvajanju Rolan Garosa 2020.
Rafael Nadal pri osvajanju Rolan Garosa 2020. - Sputnik Srbija, 1920, 13.05.2021
Rafael Nadal nastavio je pohod ka jubilarnom 10. trofeju u Rimu. „Kralj šljake“ je uz dosta muke uspeo da eliminiše Denisa Šapovalova u tri seta, rezultatom 3:6, 6:4, 7:6. Dve meč lopte uspeo je da odbrani Španac i da na kraju da slavi protiv „žilavog“ Šapovalova.
Kanađanin rusko-izraelskog porekla Denis Šapovalov fenomenalno je otvorio meč protiv favorizovanog Rafaela Nadala.
Foro Italiko, Masters u Rimu - Sputnik Srbija, 1920, 13.05.2021
Spektakl u Rimu – Đoković protiv Cicipasa; Amerikanac šokirao Karaceva /video/
Već u prvom gemu „ukrao" je servis Špancu, zatim je potvrdio odličnim servisima, da bi u trećem gemu ponovo usledio brejk. Nastavio je Šapovalov da dominira i brzo je stigao do ogromne prednosti od 4:0.
Ipak, u tim trenucima se probudio „bik s Majorke“, koji je brzo vezao dva gema i vratio se u prvi set. Ali, nije se dao Kanađanin, već je rutinski slavio rezultatom 6:3.
Na kolenima je bio Španac koji je nanišao jubilarnu 10. titulu u Rimu, ali se onda poput Feniksa izdigao iz pepela i s dva brejka, potpuno preokrenuo situaciju u svoju korist - 3:4.
Igralo se zatim gem za gem i Nadal je bio taj koji je na kraju izašao kao pobednik iz bitke za drugi set.
Usledila je velika bitka u odlučujućem trećem setu. I ponovo je Šapovalov bio taj koji je diktirao tempo igre i rezultatski je kontrolisao meč, što potvrđuje brejk u četvrtom gemu, kada je poveo 3:1.
Ipak, Rafa Nadal je već u sledećem uspeo da povrati izgubljeni servis i da se po ko zna koji put vrati u meč. Do kraja se igralo gem za gem, a prava drama viđena je u 12. gemu koji je trajao gotovo 10 minuta u kojem je Nadal spasio dve meč lopte i na kraju uspeo da uvede meč u taj-brejk.
Jasno je da je psihološka prednost u odlučujućim trenucima bila na strani favorizovanog Nadala, koji je iskoristio prvu od četiri meč lopte, te je u taj-brejku slavio rezultatom 7:3.
​Nadal u narednoj rundi, odnosno četvrtfinalu, ide na pobednika duela Aleksander Zverev - Kei Nišikori.