Spektakl u Rimu – Đoković protiv Cicipasa; Amerikanac šokirao Karaceva /video/

© REUTERS / GUGLIELMO MANGIAPANEForo Italiko, Masters u Rimu
Foro Italiko, Masters u Rimu - Sputnik Srbija, 1920, 13.05.2021
Novak Đoković saznao je ime protivnika u četvrtfinalu Rima, pošto je Stefanos Cicipas pobedio Matea Beretinija. Ruski teniser Aslan Karacev je doživeo neočekivan poraz od Amerikanca Rajlija Opelke.
Cicipas je savladao Beretinija sa 7:6, 6:2, posle jednog časa i 37 minuta borbe.
U prvom setu nije viđena nijedna brejk lopta, pa se otišlo u taj-brejk u kojem je Grk osvojio šest poena u nizu i poveo.
​Drugi set odlučilo je bolje snalaženje u ključnim momentima, pošto je Cicipas iskoristio šestu brejk loptu u dva gema, da bi zatim spasao dve i poveo sa 3:1.
Beretini nije imao odgovor do kraja meča, pa će se u petak u četvrtfinalu Cicipas i Đoković sastati sedmi put (Novak vodi 4-2).
​Pored Đokovića i Cicipasa, pobedu je u četvrtak zabeležio i visoki Amerikanac Opelka, koji je nadigrao Karaceva sa 7:6, 6:4.
Opelka je napravio veliko iznenađenje pobedivši Rusa zbog toga što je lošije rangiran, što mu ne odgovara podloga i što se nalazi u lošijoj formi.
Baš kao i u meču Italijana i Grka, ni ovde nije viđena nijedna brejk lopta u prvom setu, a Karacev je u taj-brejku imao prednost od 6:4.
Tu se desio neverovatan pad 27. tenisera sveta, koji je izgubio sva četiri naredna poena.
​Dobra igra Opelke i na riternu prenela se i na drugi set, pa je američki predstavnik ubrzo napravio brejk.
Karacev je jedine brejk lopte imao pri rezultatu 4:3 za protivnika, ali ih nije iskoristio, pa se nedugo zatim oprostio od Rima.
Opelkin naredni protivnik će biti ili Ože-Alijasim ili Delbonis.