Zvezda uništila Igokeu i plasirala se u finale ABA lige

© Foto : ABA liga/Dragana StjepanovićDetalj sa utakmice Crvena zvezda – Igokea
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Igokea - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2021
Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige pobedom nad Igokeom na domaćem terenu rezultatom 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2)
Zvezda je uspela da odbrani domaći teren po drugi put i da posle takozvane majstorice izbori plasman u novo finale.
U borbi za plasman u Evroligu i trofej, koji srpski klub brani, boriće se sa ekipom podgoričke Budućnosti, od 16. maja. Biće to treći put zaredom da se dve pomenute ekipe sastanu u finalu, a crveno-belima je ovo sedmi put da se bore za titule.
Izabranici Dejana Radonjića su veoma motivisano ušli u duel, što se odrazilo na rezultatu.
Prednost crveno-belih je rasla korak po korak, da bi pri kraju prve četvrtine bila i dvocifrena, pa je posle prvih deset minuta bilo 24:12.
​Igokea je odlično počela drugu četvrtinu, posle trojke Davidovca, i uspela da uz dve odbrane poveže i dva dobra napada, zbog čega je Radonjić reagovao tajm-autom.
Odmor je urodio plodom, pošto su crveno-beli od tog trenutka krenuli da igraju izuzetnu odbranu za koju izabranici Dragana Bajića nisu imali rešenje.
Serijom Davidovca Zvezda je uspela da napravi novu seriju, ali se Igokea nije predavala, pa je odgovorila sa 9:0.
Zvezda je nekako uspela da odbije taj nalet kluba iz Laktaša, te je na poluvreme otišla sa prednošću od 48:35.
​Pauza kao da je više prijala Igokei, koje je treću četvrtinu uspela da reši u svoju korist rezultatom 16:9 i da priđe na prihvatljivih šest poena zaostatka u odlučujućoj deonici.
Ipak, Dejan Radonjić je u finišu uspeo da trgne ekipu iz letargije u koju je upala, pa su crveno-beli na kraju, pre svega monstruoznom odbranom, što potvrđuju svega dva primljena poena, naspram 19 postignutih, pregazili rivala i na dominantan način se plasirali u finale - 76:53.
​Blistao je Dejan Davidovac koji je postigao 22 poena, u odlučujućoj trećoj utakmici, koja je Zvezdi trasirala put u veliko finale ABA lige.
Džordan Lojd je postigao 15, dok su po 11 zabeležili Dobrić i Noko.
Na drugoj strani najbolji je bio Entoni Klemons sa 15 poena, a najbolje ga je pratio Džeki Karmajkl sa 12.
Jokić deli Ameriku: „To što pričaš je ludost“ /video/