Sramna predstava Atlante bez Bogdanovića /video/

© AFP 2023 / SARAH STIERSrpski košarkaš Bogdan Bogdanović
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 29.04.2021
Košarkaši Atlanta Hoksa zabeležili su jedan od najubedljivijih poraza u svojoj istoriji u meču u kojem nije bilo srpskog beka Bogdana Bogdanovića.

Filadelfija 76ersi su razbili Atlanta Hokse rezultatom 127:83, odnosno čak 44 razlike.

Već u prvoj četvrtini se mogao naslutiti ubedljiv poraz Hoksa, pošto su izgledali očajne na obe strane.

Bogdanović, koji se nalazi u formi života, je propustio meč zbog problema sa tetivom, ali se veruje da je ta odluka doneta više iz predostrožnosti, nego ozbiljnosti povrede.

Izabranicima Nejta Mekmilana nije falio samo Bogdanović, već i plejmejker ekipe Trej Jang, kao i bek Kevin Huerter, ali i od ranije povređeni Diandre Hanter, Kem Rediš i Toni Snel.

​Sa druge strane, Filadelfija je bila u najjačem sastavu, što nije toliko često bio slučaj ove sezone.

Srpski košarkaš Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 22.04.2021
Košarkaški genije /video/

Prednost 76ersa je uglavnom iznosila između 20 i 30 razlike, dok rezervisti u poslednjem kvartalu nisu „dodali so na ranu“ i dodatno pojačali ritam.

U jednom trenutku je bilo 46 razlike za domaćina, ali su Hoksi uspeli da postignu koš i ublaže poraz.

Kod pobednika se najviše istakao Set Kari sa 20 poena, dok su po 17 poena i sedam skokova imali Džoel Embid i Tobajas Heris.

Na drugoj strani Džon Kolins je imao 21 poen i četiri skoka, Solomon Hil je dodao 14 poen, a Lu Vilijams deset, uz osam skokova i pet asistencija.