Lajović podbacio i u Minhenu

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu turnira u Minhenu sa 2-0 u setovima, što mu je četvrti neuspeh u nizu.

Od Lajovića je bio bolji Amerikanac Mekenzi Mekdonald, posle sat i po vremena borbe, sa 6:4, 6:4.

Tridesetogodišnjem Srbinu je ovo bio četvrti poraz u nizu, nakon što je ispao u drugom kolu Majamija, a zatim u prvim duelima u Monte Karlu i Beogradu.

Mekdonald, trenutno 127. igrač sveta, je rano izvršio pritisak, došao do dve brejk lopte i iskoristio drugu.

Amerikanac je čuvao prednost, a Lajović je na 4:3 za protivnika imao svoje dve prilike za brejk, koje nije iskoristio.

Danil Medvedev posle pobede nad Stefanosom Cicipasom - Sputnik Srbija, 1920, 27.04.2021
Medvedev progovorio o velikom problemu – kako se zloupotrebljavaju deca

I u poslednjem gemu seta Dušan je pripretio sa 0:30, ali je Mekdonald osvojio četiri poena u nizu i priveo prvi deo igre kraju.

Iako se očekivalo da 37. igrač planete bude još bolji u drugom setu, on za to vreme nije uspeo da protivniku ni u jednom gemu uzme više od dva poena.

Na 2:2 se suočio sa dve brejk lopte koje je spasao, ali je Amerikanac na 4:4 iskoristio prvu, pa nedugo zatim servisom okončao meč.

Mekdonaldov protivnik u osmini finala biće Belorus Ilja Ivaška.