Partizan se oprostio od očajne sezone, ali pomogao Čačanima /video/

© Foto : ABA liga/Partizan NISKošarkaši Partizana tokom utakmice protiv FMP-a
Košarkaši Partizana tokom utakmice protiv FMP-a - Sputnik Srbija, 1920, 26.04.2021
Košarkaši Partizana pobedili su Split na domaćem terenu rezultatom 80:58 i time se oprostili od ovosezonskog izdanja ABA lige.

Crno-beli su regionalno takmičenje završili sa pet uzastopnih trijumfa, ali na tek sedmoj poziciji, daleko od plej-ofa.

Sa druge strane, pomogli su Borcu iz Čačka za opstane u ABA ligi, pošto se napravio trougao između Borca, Splita i Krke, u kojem je hrvatski klub najgori.

To znači da će Split igrati bk u najvišem rangu sa nekom od ekipa iz ABA 2 lige, dok je od ranije poznato da je ispala Primorska.

Što se tiče utakmice, izabranici Aleksandra Matovića, privremenog trenera kluba iz Humske, su već u prvoj četvrtini maltene rešili pitanje pobednika.

​Odličnom igrom na obe strane terena došli su do velikih +13 posle uvodnih deset minuta (26:13).

Odbrana crno-belih bila je još bolja u drugom kvartalu, pošto su nakon 13 primljenih poena u prvoj deonici, u drugoj protivniku dopustili svega osam.

​Na kraju prvog poluvremena bilo je ogromnih +21 za domaćina (42:21).

Partizan je sebi dopustio manji pad u trećoj i četvrtoj četvrtini, ali se u pitanje pobednika ni u jednom trenutku nije sumnjalo.

​Gosti iz Hrvatske su osvojili treći kvartal i smanjili prednost (61:43), ali na kraju nisu mogli da pobegnu od „metle“, pošto je po isteku poslednjeg minuta bilo 80:58.

Najbolji kod pobednika bili su Ognjen Jaramaz i Markus Pejdž sa po 13 poena i po četiri asistencije. Istkali su se i Erik Mika sa 12 poena i Rašon Tomas sa 11 poena i devet skokova.

Na drugoj strani dvocifreni učinak su zabeležili Luka Babić sa 13 i Marko Luković sa 12 poena.