Belorus zamalo šokirao Nadala, Italijan izbačen zbog psovki /video/

© AFP 2023 / VALERY HACHEItalijanski teniser Fabio Fonjini
Italijanski teniser Fabio Fonjini - Sputnik Srbija, 1920, 22.04.2021
Italijanski teniser Fabio Fonjini diskvalifikovan je zbog psovanja u Barseloni, dok je Španac Rafael Nadal imao mnogo neočekivanih problema na istom turniru.

Fonjini je diskvalifikovan sa meča šesnaestine finala protiv Bernabea Sapate Miraljesa, pri rezultatu 6:0, 4:4 za Španca.

Razlog ovako rigorozne kazne je „verbalno zlostavljanje“ sudija, koje je usledilo nakon što mu je dosuđen prestup.

Fonjini je prethodno dobio upozorenje, a prilikom pomenutog rezultata ga je „ocinkario“ neko od linijskih sudija, pa je glavni sudija odlučio da ga diskvalifikuje.

Tridesettrogodišnjak je prokomentarisao da linijskom sudiji „nije rekao ništa“, nakon čega je polomio reket i odjurio sa terena.

Ovo nije prvi Fonjinijev peh, pošto je tokom karijere imao razne incidente, među kojima je vređanje jednog Srbina.

Rafael Nadal je savladao Belorusa Ilju Ivašku sa 3:6, 6:2, 6:4 u istom kolu istog turnira, zakazavši duel sa Japancem Keijem Nišikorijem.

Nadal je još jednom imao neočekivanih problema, turnir nakon poraza od Andreja Rubljova u Monte Karlu pre samo nekoliko dana.

Rafael Nadal - Sputnik Srbija, 1920, 20.04.2021
Nadal i doping – zašto je stric Toni bio ljut?

Trenutno 111. teniser planete je odigrao briljantan prvi set i uz dva načinjena brejka poveo sa 1-0.

Ipak, Rafa je značajno podigao nivo servisa u nastavku igre, pa protivniku ni u jednom trenutku nije dopustio da mu ponovo zapreti brejkom.

Rutinski je osvojio drugi set, a treći rešio na iskustvo, pošto je protivniku jednom oduzeo servis.

Novakov brat otvorio dušu: Gubio sam svoj život

Počelo je kišom, završilo se suncem – ubedljiva pobeda Đokovića na startu Srbija opena!

Sputnjik na mestu u koje će gledati svet: Đokovićev naslednik i pust Dorćol /foto/