Grk „osvetio“ Đokovića, a Rubljov zakazao „pravoslavno finale“ u Kneževini

© AFP 2023 / THOMAS SAMSONAndrej Rubljov i Stefanos Cicipas
Andrej Rubljov i Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija, 1920, 17.04.2021
Andrej Rubljov, ruski teniser, plasirao se u finale turnira u Monte Karlu ubedljivom pobedom nad Kasperom Rudom, a u borbi za trofej sastaće se sa Stefanosom Cicipasom, grčkim kolegom, koji je savladao Danijela Evansa.

Andrej Rubljov, ruski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 19.03.2021
Andrej Rubljov je najveća žrtva „Federerovog sistema“

Rubljov je posao završio sa svega 81 minut i meč sa 27. igračem sveta je okončao u dva seta, sa 6:3 i 7:5.

Nije sve izgledalo sjajno za osmog tenisera na ATP listi pošto je gubio sa 2:1 u prvom setu, uz brejk manje, ali je uspeo da pronađe ritam, smanji zaostatak i da brejkom u šestom gemu stekne prednost.

Drugi set je furiozno otvorio, poveo sa 2:0, ali je Rud uzvratio sa četiri uzastopna gema, posle čega je Rubljov uspeo da izjednači na 4:4.

U 11. gemu je napravio brejk, a u narednom bez izgubljenog poena završio meč.

Drugo polufinale nije bilo toliko neizvesno, Cicipas je Evansa, koji je prethodno u trećem kolu turnira šokirao Novaka Đokovića, savladao za 70 minuta sa 6:2, 6:1.

Finale turnira u Monte Karlu je na programu u nedelju.

► Đoković i Karacev mogu da se sretnu i pre finala u Beogradu!