Krajinović kao Đoković – od očaja samo do lažne nade

© AP Photo / Hamish BlairFilip Krajinović i Novak Đoković tokom meča na ATP kupu
Filip Krajinović i Novak Đoković tokom meča na ATP kupu - Sputnik Srbija, 1920, 15.04.2021
Filip Krajinović, srpski teniser, završio je takmičenje na turniru u Monte Karlu porazom od Fabija Fonjinija.
Novak Đoković tokom meča protiv Danijela Evansa u Monte Karlu - Sputnik Srbija, 1920, 15.04.2021
Novakov košmar u Monte Karlu – iz minuta u minut

Italijan je srpskog igrača pobedio u dva seta, posle 89 minuta igre, sa 6:2, 7:6.

Krajinović je loše ušao u duel, u trećem gemu prvog seta je dozvolio protivniku da napravi brejk, da bi to uradio i u petom.

Uspeo je donekle da smanji razliku i zapreti, ali je Fonjini posao u prvom setu rešio u osmom gemu, realizovavši treću set loptu.

Delovalo je da je Krajinović našao svoj ritam u drugom setu, poveo je sa 3:0, potom je imao prednost i od 4:1, ali je u devetom gemu izgubio svoj servis.

Fonjini je to iskoristio i uhvatio zalet, izborio je taj-brejk  i u njemu je sa sedam vezanih poena ostvario veliki trijumf.

► Novak: Volim oca, ali nisam uvek saglasan sa onim što kaže

► Đoković: Užasno!

► Šok u Monte Karlu – Đokovića eliminisao Britanac!